Daha evvel Huawei Mate 40 Pro işlemcisi amaciyla gündeme kazançlan Kirin 1020, Mate 40 ailesine güç verecek var olan işlemci olarak anılıyordu. emin tek argüman kaynağı var olan “RODENT950”, bu işlemcinin gelmeyeceğini açıkladı.

Huawei Mate 40 Pro işlemcisi amaciyla tertemiz iddia: Kirin 1000

Yeni Mate serisinin bu sene eylül ayında tanıtılması bekleniyor. Bu mevzu ile alakalı geçtiğimiz aralık ayından beri gündemde var olan ve 5 nm fabrikasyon zamani ile üretilen işlemci, beklenildiği üzere gelmeyebilir.

Kirin 1000 işlemcisinin de 5 nm fabrikasyon zamani ile üretildiği biliniyor. TSMC ekibinin imzası ile piyasaya sürülen bu yonga seti, 5G ile alakalı Kirin 990 ile ahenk gösteren tek şekilde çalışıyor.

Huawei Mate 40 Pro işlemcisi

Bu söylentinin Huawei ile AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump arasındaki var ambargo geriliminden ardindan alana atılması oldukça ilginç. çünkü Trump, TSMC’nin Huawei ile rastgele tek ticari münasebet kurmasını istemiyor. Huawei Mate 40 Pro işlemcisi ile alakalı başka neler biliniyor?

Birçok kişi, bu iddianın ambargonun uzatılma kararından öncesine dayandığını düşünüyor. Kendisine tek çıkış yolu arayan Huawei, kısa tek vakit evvel ortada ve üst segment telefon yeni sezon modelleri amaciyla MediaTek ile anlaşmıştı.

Huawei Mate 40 Pro

Ne yazık ki Mate 40 Pro modelinin hangi işlemciyi kullanacağı Daha kesinleşmiş değil. Bunun dışında Kirin 1000 işlemcisinin Cortex-A78 çekirdeklerine ev sahipliği yapacağı argüman edilmişti. Bu argüman Daha doğrulanmış değil.

Kod isimi “Baltimore” var olan Kirin 1000, Bir takım kaynaklara göre Cortex A77 yapısı ile birlikte piyasaya sürülecek. nihayet olarak bu işlemcinin Kirin 980’den 4.7 kat dahada çok performans göstereceği ve ondan 24 kat dahada randımanlı tek şekilde çalışacağı açıklanmıştı.

huawei mate 40 proHuawei Mate 40 Pro özellikleriHuawei Mate 40 Pro işlemcisiMate 40 Pro özellikleriMate 40 Pro işlemcisi

CEVAP VER