Uzun yıllardır akıllı telefon piyasasında istediği neticeleri alamayan HTC, amiral gemisi tek telefon modeliyle piyasaya art dönmeye hazırlanıyor. Mart ayında Wildfire R70 ile giriş seviyesi tek aygıt tanıtan şirketin nihayet olarak ortada segment amaciyla hazırlık yaptığı konuşuluyordu.

Bir zamanlar akıllı telefon piyasasının en büyüklerinden biri var olan Tayvanlı, küllerinden doğmaya hazırlanıyor.

HTC amiral gemisi nasıl özelliklere sahip olacak?

Firmanın nihayet olarak kablosuz kulaklık alana çıkarmış olması da bu iddiaları güçlendiriyor. bütün bu sızıntılara bakılırsa, HTC pandemi döneminde arayı kapatmak amaciyla durmadan çalışıyor. özellikle malzeme kalitesiyle piyasada mühim tek yeri var olan firma uzunca süre yazılımsal sıkıntılarla boğuştu.

Son alana çıkan kuvvetli söylentilere göre HTC Snapdragon 865 ile donanmış tek akıllı telefon ürettiği yönünde. Hem de imalat bandına girmeye hazırlanan modelin Temmuz ayında piyasaya çıkması bekleniyor. Bu alana çıkacak telefonun HTC U12 Plus devamı olması da beklentiler arasında.

amiral gemisi, akıllı telefon, htc

Ancak alana çıkan bilgilere göre, firma çok hatri sayilir büyüklükte tek zarar içinde ve bu yapılacak amiral gemisi şirkete can suyu saglamak amaciyla nihayet seçenek olabilir. İki senedir amiral gemisi telefon üretmeyen firma, uzunca süre kripto telefonlarına güvendi. ama ne HTC Vive başarısı ne de Exodus, firmanın yaralarına merhem olmaya yetmedi.

Firmanın Nisan ayı içinde toplaminda geliri ise 10 milyon dolar olarak açıklanmıştı. Bu rakamlara göre firma geçen aya oranla yüzde 31,25 oranında geçen seneye oranla ise yüzde 49,86 oranında küçülmüş görünüyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, HTC bu nihayet çabasıyla amiral gemisi piyasasında tutunabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

akıllı telefonamiral gemisiamiral gemisi telefon modellerihtcHTC akıllı telefonHTC amiral gemisiHTC kablosuz kulaklıkhtc u12 plusHTC Wildfire R70

CEVAP VER