Akıllı telefonlar ile alakalı Bir hayli araştırma yapılıyor. Bu araştırmaların hatri sayilir büyüklükte tek çoğunluğu yükselen akıllı telefon kullanımlarının tedirginlik veren olduğunu söylüyor ve ilerleyen senelerde bunun neticelerini göreceğimizin altını çiziyor. Akıllı telefonlar ile alakalı tertemiz tek araştırma dahada yapıldı. Bu kapsamda, hayatımızın ne kadarını telefona bakarak geçiriyoruz? Sualinin yanıtı arandı. mevzunun yanıtı bağımlılığı gözler önüne seriyor.

Hayatımızın ne kadarını telefona bakarak geçiriyoruz?

Yediklerimize, içtiklerimize dikkat eder, spor yapar ve itinali tek yasama sahipsek uzunca yıllar yaşayabiliyoruz ama bu yeteri civarindan mi? Aslında değil gibi. Asıl mesele uzunca yaşamak değil, randımanlı ve sıhhatli yaşamak denebilir. Peki, telefon elinizdeyken zamanınızı hiç boşa geçirdiğinizi düşündünüz mü?

Sosyal medyada ordan oraya tıklarken, gülünç video klipler arasında kaybolurken o hatıran tek kayıp olduğunu düşünmüyor anı yaşıyoruz. Araştırmalar da bunu gösteriyor çünkü rakamlardan haberimiz olsaydı telefonu elimizden bırakırdık.

hayatımızın ne kadarını telefona bakarak geciriyoruz

WhistleOut tarafından yapılan tertemiz tek araştırmaya göre yurttaslar hayatlarının derhal hemen 9 yılını telefona bakarak geçiriyor. Hayatımızın mühim tek Zamanını telefona bakarak geçirdiğimiz gerçeği tek sefer dahada karşımıza çıkıyor. Telefonda geçirilen zamanin artmasında koronavirüs salgınının tesiri hatri sayilir büyüklükte çünkü bu salgın insanları karantinada hanelere kapattı.

Söz konusu artışı incelemek istek eden WhistleOut ise korkunç gerçeği yüzümüze vuruyor. Yayımlanan tabloda, Y kuşağı olarak konumlandırılan kuşak telefonlarıyla hergün olarak 3,7 saat harcıyor. X kuşağı ise telefonda hergün üç saatini harcıyor ve Baby Boomer dediğimiz teknolojiyle geç tek yaşta tanışan yurttaslar ise telefonda yaklaşık iki buçuk saat harcıyor.

hayatımızın ne kadarını telefona bakarak geciriyoruz-01

Bu sayılar belli tek süre kafanızı karıştırmış olabilir. dahada anlaşılır olması amaciyla tek insanın hayatında başka yaptığı şeylerin ne civarindan vakit aldığına tek bakalım. Öncelikle vasati ve sıhhatli uyuyan tek insan hayatının takriben 20 ila 25 yılını uyuyarak geçirdiğini söyleyelim. tekrar normal ve sıhhatli tek insanın(3 öğünden oluşan tek alışkanlık kastediliyor) yaklaşık 5 senesi aş yiyerek geçiyor.

Bu vaziyette telefona bakarak geçen 9 sene sizin amaciyla ne anlam ifade ediyor?

akıllı telefonakıllı telefon bağımlılığıhayatımızın ne kadarını telefona bakarak geçiriyoruzhayatımızın ne kadarını telefonda geçiriyoruz

CEVAP VER