2017 seneninde piyasaya sürülen Google Meet, ücretsiz sürüm seçeneği sayesinde kullanıcılar tarafından seçenek edilmeye ayni ritimde devam ediyor. üç ay evvel ücretli sürümden fiyatsız sürüme geçiş yapan arama motoru devinin yazılımı durdurulamıyor.

Google Meet fiyatsız sürüm sayesinde 100 milyon sefer indirildi!

29 Nisan 2020 tarihinde Zoom’u amaç alan Google, corona virüsü sebebinden evinde vakit geçiren kullanıcıları kendisinin safına çekmeye çalıştı. İletişim yazılımı, bu Strateji sayesinde, üç hafta içinde 50 milyon kez indirilmeyi başarmıştı.

Android amaciyla hazırlanan uygulamalar ile alakalı çeşitli araştırmalar yapan AppBrain, Google Meet’in 19 Mayıs 2020 tarihinden beri günde tek milyon kez indirildiğini açıkladı. Bu istatistik, bu yazılımın 50 gün içinde 50 milyon sefer daha indirildiğini ispatlıyor.

Google Meet fiyatsız sürüm

Böylece 100 milyon sefer indirilme barajına ulaşan Google Meet, Zoom’un güvenlik ve saklılık problemleri ile uğraşmasını değerlendiren uygulamaların başında geliyor. Meet’in ele geçirdiği bu istatistikte corona virüsünün de tesiri yadsınamaz tek hakikat olarak karşımıza çıkıyor.

Salgın tehlikesi sebebinden istihdam ettiği kişilerin haneden çalışmasını istek eden şirketler, Meet ve benzeyen uygulamaların yayılmasında oldukça mühim tek oyun oynadı. Bunun dışında Google’ın Meet uygulamasına Gmail’i entegre etmesi de Bir hayli Gmail kullanıcısının Meet’i seçenek etmesini sağladı.

Google Meet ücretsiz

Kullanıcıların Gmail arayüzünü kullanarak toplantılara hızlı tek şekilde katılmasını sağlayan bu özellk, ayarlar menüsünden dönem dışı bırakılabiliyor. Önümüzdeki günlerde Zoom’un bu mevzu ile alakalı neler yapacağını göreceğiz.

Meet’in dahada evvel eylül ayına civarindan Tamamiyle fiyatsız ve sınırsız olacağı söylenmişti. Eylül ayından ardindan ise kendisinin tekrar fiyatsız olacağını ama görüntülü konferans görüşmelerinde 60 dakika ile sınırlandırılacağını belirtelim.

google meetGoogle Meet fiyatsız sürümGoogle Meet parasız sürümGoogle Meet indirilme sayısıGoogle Meet kaç sefer indirildiGoogle Meet toplaminda indirilme sayısıGoogle Meet uygulamasıGoogle Meet şimdiye civarindan kaç defa indirildi

CEVAP VER