Rockstar Games ve 2K Games‘i bünyesinde barındıran uluslararası video oyunu yapımcısı ve dağıtıcısı olan Take-Two Interactive, GTA 5 satış rakamları için açıklamada bulundu. Şirketin yayımladığı en popüler oyunlarından olan GTA 5, Red Dead Redemption 2 ve NBA 2K serisi gibi oyunların toplam satış rakamları gösterdi ki, GTA 5 satışları halen sürüyor.

GTA 5 satış rakamları açıklandı

Son 7 yıldır hayatımızda geniş bir yer edinen GTA 5’in yapımcısı Take-Two Interactive, dünyanın en popüler oyunlarının yasal sahibi konumunda bulunuyor. Şirketin düzenli aralıklarla açıkladığı satış verileri, dünyadaki diğer oyun stüdyoları ve yapımcıları tarafından dikkatle takip ediliyor.

gta 5 satış rakamları

Yakın zamanda açıklanan yeni Take-Two Interactive satış istatistiklerine göre, GTA 5, The Outer Worlds, Borderlands 3 ve Red Dead Redemption 2 gibi oyunların bugüne kadar ne kadar sattığını ortaya koydu.

Epic Games’in GTA 5’i ücretsiz sunma promosyonunun bugün biteceğini de hatırlatarak, dilerseniz satış rakamlarına geçelim. GTA 5, PC ve oyun konsollarında şu ana kadar toplam 130 milyon adet satış başarısı elde etmiş durumda. Bu arada 1 haftadır Epic Games tarafından ücretsiz sunulan GTA 5 rakamları bu veriye dahil değil.

Red Dead Redemption 2 ile ilgili paylaşılan açıklamalarda ise oyunun toplamda 31 milyon sattığı açıklandı. NBA 2K20’nin ise bir önceki oyununa oranla yüzde 33 artış yaparak 12 milyon sattığı açıklandı.

Son olarak Borderlands 3 için açıklanan veriler ise oyunun beklenen ilgiyi görmediğine işaret ediyor. 2K Games tarafından 13 Eylül 2019’da yayınlanan Borderlands 3 bugüne kadar sadece 10 milyon adet satış gerçekleştirdi. Bir diğer beklentilerin altında kalan oyun ise The Outer Worlds oldu. Oyun bu zamana kadar sadece 2.5 milyon adet sattı.

2k sportsborderlans 3gta 5NBA 2K20Red Dead Redemption 2rockstar gamesTake Two InteractiveThe Outer Worlds

Kaynak :shiftdelete

CEVAP VER