Saç ekiminde özellikle saç kökü ile greft arasındaki fark çok fazla merak edilir. Greft nedir, sorusunun cevabı, aradaki farkı açıkça ortaya koyar. Greft; içerisinde saç kökü barındıran cansız yapıdır. Bu yapı cansız olduğundan dolayı burada bir kan dolaşımı söz konusu değildir.

Bir yapının içeriğinde 1 ila 4 adet saç kökü bulunur. Bu yapı saçsız bölgeye ekildikten sonra saç kökleri sayesinde saç derisine tutunur. Emphair Saç Ekim Merkezinde saç ekimi operasyonlarında toplanan greftler gereksiz doku kalıntılarından temizlenir ve ekim işlemi gerçekleştirilir. Donör bölgeden toplanan bu yapıdaki saç köklerinin güçlendirilmesi için özel bir solüsyonda bekletilmesi gerekir.

Donör Bölgeden Greft Nasıl Toplanır?

Greft toplama işlemi çok önemlidir. Çünkü donör bölgeden toplanırken zarar görme riski vardır. Bu riski en aza indirebilmek için Emphair Saç Ekim Merkezi gibi kaliteli merkezlerden hizmet almak önemlidir. Zarar gören greftlerin veya saç köklerinin ekilmesi mümkün değildir. Donör bölgeden alınan yapı sınırlıdır. Bu nedenle her bir saç kökü çok kıymetlidir. Bu yapıların toplanması için mikromotor cihazı kullanılır.

Cihazın yanlış iğne ile veya yanlış uygulama ile kullanılması saç köklerinin zarar görmesine neden olur. Bu nedenle saç ekimi operasyonu yaptırmayı planlayan kişilerin profesyonel doktorlarla çalışan merkezlerden hizmet alması faydalı olur. Donör bölgeden bu yapıları tek tek toplamak yaklaşık 3 saat sürer. Operasyon başlamadan önce hastaya lokal anestezi uygulandığı için ağrı ve acı duyulmaz.

Toplanan Greftler Nasıl Ekilir?

Saç ekimi operasyonları farklı tekniklerle uygulanır. Her tekniğin kendine özgü işleyişi vardır. Donör bölgeden toplanan yapıların ekilmesi iki şekilde gerçekleştirilir. Bazı tekniklerde ekim yapılacak alana ince kanallar açılır ve toplanan yapılar bu kanallara yerleştirilir. Bazı tekniklerde ise greftler implant şeklinde saç derisine yerleştirilir.

Emphair Saç Ekim Merkezinde hangi tekniğin kullanılması gerektiği yapılan muayene ve bilgisayar destekli saç analizi sonucuna göre belirlenir. Hastanın bütün verilerine bu analiz sayesinde ulaşılabildiği için yapılması gereken işlemleri belirlemek kolay olur. Operasyonda ne kadar greft kullanılması gerektiği de bu analiz sonucuna göre belirlenir. Grefler konusunda daha fazla bilgi edinmek için firmanın https://www.emphair.com/tr/greft-nedir-neden-onemlidir/ sayfasını da inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER