Google, logosunda yaptığı hususi değişikliklerle, her sene değişik dönemlerine özel google doodle tasarımları ile karşımıza çıkıyor. Yaz sezonu başlangıcını da unutmayan şirket, erkenden dügmeye basti ve tek vakit evvelce yaz temalı doodle ile karşımıza çıktı. 

Şirket, dahada evvel bahar ayının başlangıcı var olan 21 Mart amaciyla de hususi tek arma hazırlamışı. Her sene bu tarihlerde hususi temalar hazırlayan Google, bu sene de rengarenk tek arma tasarımı ile kullanıcılara selam dedi. 

Google’dan yaz mevsimi amaciyla hususi doodle

Google, evvel olarak 1998 seneninde Burning Man Festivali amaciyla doodle hazırlayarak bu geleneği başlatmıştı. dahada sonrasında ise Yalnızca AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ölçeğinde değil, tek çok mahalli bayram ve festivaller amaciyla de bu hususi tasarımlı logolar hazırlanmaya başladı. Türkiye özelinde de 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı amaciyla her sene tertemiz tek tasarım hazırlanıyor. 

Yaz mevsimi amaciyla hazırlanan Google doodle tasarımına gelirsek, tasarımda, yaz temasına ahenk gösteren olarak sıcak renkler seçenek edilmiş. rengarenk tek balon imgesi, gülen yüzlü tek güneşin balonun arkasından çıkıp kendini göstermesi ve flamingo benzeri detaylar, tasarımının dahada da eğlenceli olmasını sağlamış. 

google doodle, doodle yaz mevsimi, doodle, yaz mevsimi

Yaz mevsimi başlangıcı var olan 21 Haziran, okullarda öğrendiğimiz gibi, en uzunca gündüzün yaşandığı tarihe eşit geliyor. Bu tarih sonrası günler kısalmaya ve 23 Eylül tarihinde eşitlenene civarindan gecelerden uzunca olmaya ayni ritimde devam ediyor. 

Yaz takvimsel manada gelmiş olsa da, Corona virüsü salgını hasebiyle Daha mevsimin tadına varabilmiş değiliz. Peki Google’ın yaz mevsimi doodle tasarımı sizce nasıl olmuş? Yorumlarınızı bekliyoruz. 

özel doodle tasarımlarıbahar hususi doodledoodlegooglegoogle doodlegoogle doodle tasarımlarıyaz mevsimiyaz mevsimi hususi doodle

CEVAP VER