Tüm akıllı telefonlarda bir Telefon uygulaması bulunuyor. Bu uygulama sayesinde kolayca arama yapabiliyor, çağrıları yönetebiliyorsunuz. Google’ın da kendisine ait bir Telefon uygulaması bulunuyor. Yalnızca Google Pixel telefonlarda kullanılabilen uygulama geçen yılın ortalarında diğer Android telefonlar için kullanıma açıldı. Şimdi ise Google Telefon uygulaması çağrı kaydetme özelliği diğer telefonlar için de geliyor.

Google Telefon uygulaması çağrı kaydetme özelliği genişliyor

Geçen yıl Google, Telefon uygulamasına arama kaydetme desteğini getirmek için kolları sıvamıştı. Bir süredir üzerinde çalışılan özellik şaşırılmayacağı üzere ilk olarak Google’ın Pixel telefonlar için kullanıma sunuldu. Daha sonra bazı Nokia ve Xiaomi telefonlara da gelen çağrı kaydetme özelliği artık diğer telefonlar için de gelecek.

Google Telefon uygulamasını hemen hemen tüm Android cihazlara yükleyebilmenize rağmen, arama kaydetme özelliğinin yalnızca belirli bölgelerde belirli telefonlarda kullanılabildiğini belirtmemiz gerekiyor. En azından şu anda durum böyle.

Google Telefon uygulaması cagri kaydetme-01

XDA-Developers tarafından keşfedilen özellik, rehberinizde kayıtlı olmayan numaralar sizi aradığında kaydetme olanağı sunuyor. Uygulamanın kod dizisinde ortaya çıkan özellik hakkında yapılan paylaşımda özelliğin, gelecekteki bir güncellemeyle birlikte kullanıma sunulduğunda kullanıcıları ‘aramaları kaydetmek‘ hakkında uyaracak bazı yeni iletişim mesajlarına yer veriliyor.

Google Telefon uygulaması cagri kaydetme-0

Özelliğin çalışma mantığı ise kullanıcıya iki seçenek sunmasında yatıyor. İlerleyen süreçte Google eğer özelliği tüm kullanıcılarına getirmeye karar verirse aramaların kaydedilmesi için ‘ her zaman kaydet’ ya da ‘iptal’ seçeneklerini sunacak. Söz konusu desteğin uygulamanın son güncellemesiyle sunulması bekleniyor.

googleGoogle Phonegoogle telefonGoogle telefon uygulamasıGoogle Telefon uygulaması çağrı kaydetme

Kaynak :shiftdelete

CEVAP VER