Zaman zaman uygulamalarını kapatma haberleriyle gündeme gelen Google, kapatılan sosyal ağ girişimleri arasına Google Plus hizmetini de eklemişti. Google Plus kapandı, yerine ise Google Currents geldi. Peki, Google Currents nedir?

Google Currents nedir?

Google, Google Plus ile Gsuite hesabı bulunan kurumsal kullanıcılara yönelik bir hizmet veriyordu. Kullanıcıların paylaşımda bulunabilmeleri, birbiriyle iletişime geçerek iş odaklı yardımlaşmaları gibi özellikler Google Plus’ı farklı kılıyordu. Ancak Google, bu hizmetten hem kullanıcı sayısı hem de aktif kullanım bakımından pek de istediğini alamadı. Oldukça radikal bir karar alan Google, Google+’ı sonlandırmıştı.

TechInside‘ın haberine göre, bu alanda benzer ama daha yenilikçi bir adım atmayı planlayan Google, bir süredir Google Currents için çalışmaktaydı. Google Plus’ın Android ve iOS uygulaması artık Google Currents olarak yeniden adlandırıldı. 7 Temmuz itibariyle kullanıma sunulan Google Currents, kullanıcıların kurum içi iletişimde kalmalarını hedefliyor.

Google Currents’te kullanıcılar metinler, dökümanlar, görseller ve bağlantılar paylaşabiliyor. Ayrıca bu paylaşımlara yorumlar yapılarak kullanıcıların etkileşimde kalması da sağlanıyor.

Nasıl indirilir?

Google Currents hem Android hem de iOS için indirilebilir durumda. Uygulamayı Android cihazlarınıza buradan, iOS cihazlarınıza ise buradan indirebilirsiniz.

googlegoogle currentsgoogle kurumsalgoogle plusgoogle plus kapandı

Kaynak :shiftdelete

CEVAP VER