Yakın zamanda tanıtılması beklenirken Google Pixel 5 prototipi kendisini gösterdi. Geçtiğimiz günlerde Pixel 4a modeli gündem olmuş ve gözler gelecek modele çevrilmişti. Bunun için de Google, çıkış tarihini açıklamıştı. Açıklama göre yeni model 30 Eylül tarihinde tanıtılacak. Ancak tanıtımdan önce ortaya çıkan prototip görüntüsü kafaları karıştırdı.

90 Hz tazeleme hızına sahip olarak kullanıcılarla buluşması beklenen modelin, OLED panele sahip olması belirtiliyor. Bununla birlikte modelin gücünü Qualcomm üretimi Snapdragon 765G işlemciden alacağı ilk bilgiler arasında.

Google Pixel 5 prototipi sızdı

Daha önceden gelen haberlerde 4a ve 5 modellerinin birbirine benzer tasarıma sahip olduğu belirtilmişti. Daha önceden de tasarıma ait bazı detaylar kendisini gösterdi. Ancak yeni sızan görsellerde modelin arka tarafı şaşırttı. Çünkü arka tarafın yarısının cam olduğu görülüyor. Diğer yarım tarafın ne olduğuna dair bilgi ise henüz yok.

Google Pixel 5 prototipi için ortaya çıkan görseli aşağıda inceleyebilirsiniz. Daha önce olduğu gibi modelin sol üste konumlandırılan kamerası ve ortada parmak izi okuyucusu bulunuyor. Ancak yarısından sonra cam kısım dikkat çekiyor.

Google Pixel 5 prototipi

Modelin tanıtılmasına kadar birçok haber ortaya çıktı. Modelin özelliklerine dair gelen haberlerde 8 GB RAM, 5.000 mAh batarya, 12 Megapiksel ana kamera gibi detaylar bulunuyor. Ancak en doğru bilgi için modelin tanıtılmasını beklemek gerekiyor.

googleGoogle PixelGoogle Pixel 5google pixel 5 prototipi

Kaynak :shiftdelete

CEVAP VER