Google Pixel 4a ön inceleme videosunun yayınlandığını iki ay önce sizlere duyurmuştuk. Google Pixel serisi telefonlar daha önce de tanıtılmadan önce incelemelerin konuğu olmuştu. Ön inceleme videosunu paylaşan kişi bu kez Redmi Note 7 ile cihazın kamerasını karşılaştırarak görüntüleri yayınladı.

Paylaşılan görüntüler Twitter algoritması tarafından sıkıştırıldığı için en yüksek çözünürlükteki halini göremiyoruz. Ancak, iki cihazın kamerası arasındaki farkı acıkça gözler önüne seriyor. Pixel 4a’nın 12 Megapiksel kamerası, Redmi Note 7’nin 48 Megapiksel f/1.8 diyaframa sahip kamerası ile karşı karşıya geldi.

Google Pixel 4a ve Redmi Note 7 kamerası karşı karşıya!

Google’ın telefonları kamera başarısı ile tanınıyor. Tek arka kamera olmasına rağmen yazılım başarısı ile üç kameralı telefonlara meydan okuyan Google daha fazla megapikselin daha iyi fotoğraf anlamına gelmediğini bir kez daha kanıtladı.

Pixel 4a’nın çektiği fotoğraflarda daha fazla ayrıntı yer alırken, kumlanma çok daha düşük seviyede. Aynı zamanda renklerin daha keskin olduğunu ve kontrastın Redmi Note 7’ye kıyasla daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Google Pixel 4aGoogle Pixel 4a kameraredmi note 7Redmi Note 7 kamera

Kaynak :shiftdelete

CEVAP VER