Google, ülkemiz saatiyle 20:00’de düzen ettiği çevrimiçi konferans ile en tertemiz teknolojilerini bizlere tanıttı. Biz de ShiftDelete.Net ekibi olarak, canlı yayınla size Google I/O 2021 etkinliğini aktardık.

Android 12 işletim sisteminin detayları, Google Pixel Watch, Google Asistan güncellemesi ve dahada fazlasını canlı yayınımızda anlattık.

Android 12 nitelikleri resmen belli oldu!

Her sene tertemiz tek Android sürümü ile karşımıza çıkan Google, beklenen tertemiz versiyonun ani çok betasını yayınladı. Şirket şimdiye civarindan Android 12’nin geliştirici odaklı nitelikleri ile alakalı Bir takım veriler paylaştı. bu erken ise Android 12 Beta tek Google’ın Pixel cihazları amaciyla indirmeye sunuldu.

Tamamen kişiselleştirme ve deneyime odaklanan işletim sistemi, duvar kağıdının tarayarak hangi renklerin dahada baskın olduğunu ayırt edebilecek. Bu renkleri tespit eden Android 12, arayüzün tamamını duvar kağıdınız ile ahenk gösteren vaziyete getirecek. Böylelikle kullanıcılar, duvar kağıdı, kilit ekranı, ses kontrolleri, ve bildirim çubuğunda çok dahada ahenk gösteren tek tema görecek. Widget sistemi de eş tek entegrasyon sunarak, işletim sistemine göre değişecek.

Bu yenilikleri kullanım esnasında da hissettirecek olan Android 12, dahada akıcı geçişler sunacak. Telefonu elinize aldığınız andan bu yana uyguladığınız dokunma ve kaydırma işlemleri, dahada canlı tek sistem kullandığınızı gösteren animasyonlar sunacak. İşletim sisteminin kendisi çok dahada canlı hissettirecek.

Bildirim çubuğunu ve hızlı ayarlar menüsünü güncelleyen şirket, buradaki ayarlarda tek kategori sistemi kullanarak dahada az alanda dahada çok ayarı kullanıcılara sunacak. Google Pay ve Google Home gibi sistemleri dahada iyi entegre eden tertemiz versiyon, bu nitelikleri kullanan kişilerin işini kolaylaştıracak.

Google kuantum suni zeka tesisini duyurdu

Google kuantum suni zeka tesisini tanitti

Dünyanın en hatri sayilir büyüklükte teknoloji şirketlerinden biri var olan Google, kuantum suni zeka araştırmalarını hızlandırmak amaciyla tertemiz tek kampüsünü duyurdu.

Android dahada emniyetli olacak 

Son dönemlerde Apple tarafından sık sık dile getirilen Güvenlik, Google’ın da gündeminde. Android 12, hangi uygulamaların verilerinize ulaşabileceği ile alakalı dahada çok şeffaflık sağlayan tertemiz özellikler içerecek. tertemiz sistem sayesinde uygulamalarınızın ne civarindan hususi bilgiye erişeceğine karar verebileceksiniz.

Yeni saklılık Panosu, hangi verilere, ne sıklıkta ve hangi uygulamalarla erişildiğine değin tek rapor sunarak bunlar gözlemlemenize muavin olacak. Ayrıca, uygulama izinleri bu panodan kolayca iptal edilecek. Şirket aynı zamanda durum çubuğunun üst bölümüne eklenen tek bildirim ile, uygulamaların kamera ve mikrofona eriştiği vakit haberdar olmanızı sağlayacak.

google i/o 2021

CEVAP VER