Google haritalar, AR destekleyen telefonlar amaciyla Street View haritaların tek gelişmiş çesidi var olan Live View özelliği  harita desteğini tek senedir sunuyor. Şimdiye civarindan Bir hayli hatayla karşımıza çıkan özellik, yeni Google haritalar güncellemesi ile çok dahada kullanışlı tek vaziyete geliyor.

Google haritalar Live View ve tertemiz özellikler

Eğer artırılmış gerçeklik teknolojisi destekleyen tek telefonunuz varsa, haritalar tarafından sunulan bu AR özelliğini kullanabilirsiniz. Live View özelliği geçen sene alana çıkmış, kısa müddette AR desteğine sahip Android ve iOS kullanıcıları bu enteresan özelliği denemişti. ama Google haritaların bu AR destekli özelliği uzunca müddettir belli yanlislar içeriyordu.

Haritalar üzerinde işaretlediğiniz yere Live View üzerinden gitmeye çalıştığınızda, bu işaretleme canlı görünüm özelliğinde yanlış tek konuma sizi götürebiliyordu. Google tarafından  tertemiz kazançlan güncellemeyle birlikte, artık AR özelliğinin yüksekliği de hesaba katmasını sağlanacak. böylelikle haritalar uygulaması sizi çok dahada doğru tek şekilde yönlendirebilecek.

Doğru işaretlemenin dışında, canlı görünüm özelliği ile birlikte, Google meşhur meydanları, tarihi yer ve bilinen yerleri haritada öne çıkaracak. dahada evvel Yalnızca işaretlenmiş var olan meşhur yerlere artık nasıl gidebileceğiniz de tertemiz güncellemeyle birlikte gelmiş oldu.

google haritalar, live view özelliği, gogoogle haritalar güncellemesi

Eski hali                                            tertemiz hali

Eğer tek şehre evvel kez geliyorsanız bu AR özelliği sayesinde, mühim bina, tarihi mekan ve müzelere bu AR harita yardımıyla çok dahada basit gitmeniz mümkün. Şu vakit amaciyla bu tertemiz Google haritalar güncellemesi Daha Android tarafında beta kullanıcılarına dağıtılmaya başlamış görünüyor. Güncellemenin kısa süre içinde Android tarafına gelmesi bekleniyor. iOS kullanıcıları ise tek iki hafta dahada beklemek zorunda kalacak.

Bu özelliği kullanabilmek amaciyla Android amaciyla ARCore, iOS amaciyla ise ARKit desteğine sahip var olan tek akıllı telefonunnuz olması gekiyor. aynı zamanda her ne civarindan AR haritalar yenilik benzeri sunulmuş olsa da, evvel kez Nokia tarafından Here haritalar ile yıllar evvel karşımıza çıkan tek özellikti.

Tabii ki o dönemde AR teknolojisi bu civarindan gelişmediği amaciyla tam manasıyla canlı tek AR özelliği sunulamıyordu. Sizce Google Haritalar Live View özelliği nasıl? Deneyimlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

argoogle haritalargoogle haritalar arGoogle Haritalar özelliğigoogle haritalar canlı görünümgoogle haritalar güncellemeGoogle Haritalar güncellemesigoogle haritalar live viewGoogle Mapslive view özelliği

CEVAP VER