Hem Google ayni vakitte da çatı şirketi var olan Alphabet’in CEO görevini etkin olarak ayni ritimde devam ettiren Sundar Pichai, kısa tek vakit evvel Apple ile alakalı dikkat çeken açıklamalarda bulundu. tek müddettir müsterek çalıştıkları projenin sınırlı kalmasını istemediğini ve eş projelerin olması gerektiğini ifade etti. Anlaşılan o ki Google ve Apple ortaklığı ile alakalı dikkat çeken gelişmeler gündemde olacak.

Google ve Apple ortaklığı ayni ritimde devam ettirilmek isteniyor

Sundar Pichai yaptığı izahta evvela Google olarak Apple ile Corona virüs takip sistemi geliştirdikleri projeyi gündeme getirdi. anımsatmak gerekirse hemide Google ayni vakitte da Apple, müsterek çalışmalar ile Corona virüs dağılmasını izleyen tek sistemi geliştirmişti.

google ve apple ortaklığı

Daha sonrası ise Sundar Pichai, Apple ile müsterek iş yapma konusuna kendini adadığını ifade etti. Nitekim bildirim sistemi projesi benzeri değişik projelerle de Apple ile ortaklaşa çalışma girişimleri mevzubahis olacak benzeri görünüyor. Bunların dışında Google CEO’su Sundar Pichai, Apple’ın CEO’su Tim Cook ile itinali olarak iletişim seklinde olduklarını ifade etti.

Apple hiç beklemediginiz tek cezayla karşı karşıya

Apple hiç beklemediginiz tek cezayla karşı karşıya

Apple kullanıcı verileri ile alakalı yasalar gereği tertemiz açmaya başladığı ve önlem aldığı Apple Store’lardan dolayı karar alabilir!

Mobil tarafta Android ve iOS rekabeti ile Bir hayli noktada bu iki ad karşı karşıya geliyordu. tek vakit evvel yaşanan Apple ve Google ortaklığı ise işleri değiştirmeye başlamış benzeri görünüyor. Açıklamalardan anlaşıldığı kadarı ile de bu müsterek çalışma, rastgele tek mesele olmadan ilerlemiş. Bundan sonrasında Android ve iOS müsterek projeleri ile alakalı değişik potansiyellerin olduğu izleniminin de alana çıktığını söylemek, hiç de yanlış olmayacaktır.

Applegooglegoogle ve applegoogle ve apple ortaklığı

CEVAP VER