Google’ın üzerinde çalışmalar gerçekleştirdiği akıllı sesli asistanı Google Assistant komutları artış göstermeye devam ediyor. Yeni gelen bilgilere göre Google, IoT konusunda sesli asistanı ile tam bir kullanım sunmak adına çalışmalarına hız vermiş durumda.

Google Assistant komutları artıyor

Açıklanan bilgilere göre IoT yani nesnelerin interneti ürünleri için Google Assistant aracılığı ile komut verilebilecek. Şu an için bu IoT ürünleri arasında ilk olarak kameralı kapı zilleri yer alıyor. Bununla birlikte akıllı kişisel bakım cihazları, desteklenen ürünler listeleri arasında yer alacak.

Google Assistant komutları

Buna göre kullanıcılar, Google Assistant komutları ile söz konusu bu nesnelerin interneti ürünlerini kullanabilecek. Doğrudan akıllı telefon üzerindeli sesli asistan ile birlikte IoT ürünlerinin özellikleri aktif edilebiliyor olacak.

Google CEO’su Apple ile ortaklık yapmak istiyor

Google CEO’su Apple ile ortaklık yapmak istiyor

Google CEO’su Apple ile yeni bir projede ortaklık kurmak istiyor. Google ve Apple ortaklığı devam edecek gibi görünüyor. İşte detaylar!

Elbette ki bu konuda çeşitli sınırlamalar da bulunuyor. IoT ürünlerinin tüm özelliklerini ne yazık ki sesli komut ile yönetmek mümkün olmayacak. Bununla birlikte tüm markaların da desteklenmeyeceğini ifade etmek gerekiyor. Bu noktada Apple’ın Siri asistanından farklı olarak Google tarafında daha çeşitli bir ekosistem olduğu için, marka bazlı destekler gündemde olacaktır. Bu noktada yazılım geşiştiricileri ile ortak çalışmalar yapılacağı da ifade edilenler arasında dikkat çeken detaylardan oluyor.

google assistantGoogle Assistant özellikleriGoogle Assistant komutlarıGoogle Assistant kullanımı

Kaynak :shiftdelete

CEVAP VER