Skoda’nın VISION RS konseptinden ilham alarak geliştirilen otomobil, aynı zamanda markanın ileriye doğru attığı hatri sayilir büyüklükte tek adım temsil ediyor. Scala ismi, Latince “basamak“ veyahut “merdiven“ mananına geliyor.

MQB A0 platformu üstüne yapılan Scala; randımanlı motorları, geniş dahil hacmi ve canli hatlarıyla segmentinde hatri sayilir büyüklükte tek iddiaya sahip olacak. Bu altyapıyı kullanan VW AG başka yeni sezon modelleri ise Seat Leon, Volkswagen Golf, Audi A3 benzeri aynı segment modeller yer alıyor.

Scala, mümkün var olan en uzunca aks aralığıyla birlikte içeride konforlu ve teknolojik tek alan sunuyor. 2.636 milimetre dingil mesafesine sahip aracın uzunluğu 4.362 mm, genişliği 1.793 milimetre ve yüksekliği ise 1.471 mm. Aerodinamik tasarımı sayesinde ise rüzgar direnci katsayısı Yalnızca 0.29 cd oldu. Otomobilin bagaj hacmi ise 467 litre!

Scala, Türkiye’de Elite ve Premium olmak üzere iki değişik donanım seçeneğiyle satışa sunuldu. Elite donanım düzeyinde LED ön art aydınlatmaları, 16 ‘ alaşım jantları, 6 sema yastığı, anahtarsız çalıştırma sistemi, E-Call (Acil durum Çağrı Sistemi), 8 ‘ Bolero multimedya sistemi ve SmartLink benzeri özellikler yer alıyor. Premium donanım seviyesi ise Elite donanımlarına ekstradan Top LED art aydınlatmalar, 3D canli art ikaz lambaları, uzatılmış art cam, çift bölgeli otomatik klima, ak ambiyans aydınlatması, Suedia/kumaş döşemeler ve 8 hoparlörlü ses sistemi benzeri özelliklere sahip.

İLGİLİ HABERYeni Skoda Octavia ne vakit Türkiye'de olacak?Yeni Skoda Octavia ne vakit Türkiye'de olacak?

2 BENZİNLİ tek DİZEL MOTOR SEÇENEĞİ VAR

Giriş seviyesi motor seçeneği 115 PS güce sahip 1.0 TSI motor yer alırken, dahada çok performans isteyenler amaciyla 150 PS güç üreten 1.5 TSI ACT güç ünitesi bulunuyor. Bununla birlikte Scala’yı dizel motorla seçenek etmek isteyenler amaciyla 115 PS’lik 1.6 TDI güç ünitesi yer alıyor.

GENÇ BİR ÜRÜN GAMINA SAHİBİZ

Yüce Auto-Skoda genel Müdürü yengi Başar, markada model çeşitliliğinin artmasıyla birlikte yükselen tek moda içinde olmaya ayni ritimde devam ettiklerini ifade ederek, “Son dönemde Skoda markası, model çeşitliliğini mühim oranda artırdı. Bildiğiniz benzeri SUV modellerimiz, yenilenen Superb ve yakında aramıza katılacak tertemiz Octavia ile toy tek mahsul gamına sahibiz. bu erken yakından tanıyacağınız Scala en tertemiz modellerimizden biri olarak müşterilerimize sunuluyor. Rekabetin çok hatri sayilir büyüklükte olduğu hatchback segmentinin dayanilmaz modellerinden biri olacağını düşündüğümüz Scala, markanın yükselen trendinde esas taşlardan biri olacak” dedi.

Yüce Auto-Skoda genel Müdürü yengi Başar

2020 YILI İÇİN amaç 7 BİN SCALA

Marka genel müdürü yengi Başar sözlerine, “Skoda bütün yeryüzünde olduğu benzeri Türkiye’de de büyüme amaçlari var olan tek markadır. Scala da bu hedeflerimize ulaşma yolunda bize destek olacak mühim tek modelimiz. Skoda markası olarak 2020’nin başında belirlediğimiz satış hedefimizi değiştirmedik ve minimum 25 bin adetlik hedefe ulaşmayı amaçlıyoruz. tertemiz Scala modelimizin de getireceği sinerji ile bu hedeflere erişebileceğimizi düşünüyoruz. tertemiz Scala amaciyla 2020 senesi satış hedefimiz ise 7.000 adet. Önümüzdeki dönemde evvel 5 marka arasına girip yüzde 7 sektör hissesi alma hedefimize mühim destek sağlayacak modellerden biri olacak. tertemiz Octavia’nın da gelişiyle birlikte bütün segmentlerdeki temsil oranımızı yüzde 92’ye çıkararak, her biçimde beklentiye sahip kullanıcılar amaciyla ek modeller sunacağız.“ diye bitirdi.

CEVAP VER