Bilgisayarlar evvel laptop oldu dahada sonrasındaysa telefonlar sayesinde cebimize civarindan girdi. Teknoloji bu civarindan hızlı değişim geçirirken, dahada minik bilgisayarlar da kendisine sektörde yer aramaya başladı. GMK Team de tam bu açığı yüklemek emeliyle dünyanın en minik 4K bilgisayarı GMK NucBox’ı alana çıkarttı. pc avuç içi civarindan tek boyuta sahip. Intel’in dört çekirdekli işlemcisine sahip var olan mini PC, 8 GB RAM ve 512 GB SSD‘yi içinde barındırıyor. Gelin bu mini PC’ye yakından bakalım:

Dünyanın en minik 4K bilgisayarı ile tanışın

Gayet şık ve kompakt var olan GMK NucBox, Indiegogo isimli kitlesel fonlama platformunda tek milyon 500 bin dolar benzeri çok fazla tek desteğe erişti ve bu destek artmaya da ayni ritimde devam ediyor. Projenin amaçladığı rakamlar yüzde 1932 oranında geçilmiş oldu. Başka bir deyişle 77 bin dolarlık beklentinin çok çok üstüne çıkılmış oluyor. Çin merkezli var olan bu proje, çantaya ve cebe kolaylıkla sığan kuvvetli tek pc inşa etme fikrinden doğmuş.

dunyanin-en-kucuk-4K-bilgisayari-00

Prototip mertebesini tamamlayan mahsul şu anda imalat aşamasına geçmiş durumda. aygıt tam manasıyla etkin devinim eden hayatı var olan kişilerin üretkenlik ve 4K eğlence anlayışlarından uzaklaşmadan her yerde ultra minik ve çok performanslı mini pc kullanma fikrine dayanıyor. İnsanların bunun benzeri tek arayışı olduğunu gören GMK ekibi Intel’in dört çekirdekli işlemcisinin gücüne güvenerek, dünyanın en minik bilgisayarını tasarladı.

dunyanin-en-kucuk-4K-bilgisayari

Cihazın tasarımında küp seçenek ediliyorken, boyutlarına baktığımızda ise karşımıza Yalnızca 2,4 x 2,4 inç çıkıyor. Tasarımında dokulu metal CNC işleme bulunuyor ve nihayet derece sağlam olduğu aktarılıyor. Söylendiği kadarıyla GMK NucBox, çok grafik istemeyen popüler oyunların çoğunu çok kare hızında sorunsuzca çalıştırabiliyor. 4K 60Hz‘ye civarindan video oynatma özelliği sayesinde aslında Bir hayli normal bilgisayarın da yapamadığını yapabiliyor.

dunyanin-en-kucuk-4K-bilgisayari-00

Bu minik bilgisiyarın 3,5 mm kulaklık girişi, 2 USB-A, tek USB-C benzeri bağlantıların yanında, kart oyucusu, HDMI da dahil olmak üzere Bir hayli giriş ve çıkış bağlantı birimine sahip. Çoklu sistemleri de desteklemesinin yanında ısınmayan ve Suskun çalışan bu mini PC Sahiden de etkiliyor.

Projeyi incelemek isteyenler amaciyla bağlantı bırakıyoruz.

bilgisayardünyanın en minik 4K bilgisayarıdünyanın en minik pcsien minik PC

CEVAP VER