Sony Bir hayli noktadan günümüzün en popüler şirketleri arasında yer alıyor. özellikle oyun tarafında PlayStation şirketin en sevilen ürünleri arasında yer alıyor. bunun için ekstradan Sony akıllı telefondan televizyona, geçmişte ise kaset çalardan değişik türdeki elektronik ürünlere civarindan mahsul gamının çeşitliliği ile biliniyor. Peki, geçmişten günümüze; Sony’nin en başarısız ürünleri hangileri?

Sony’nin en başarısız ürünleri listesi!

Sony Bir takım alanlarda en başarılı şirket haline gelene civarindan o alanda Sahiden de başarısız ürünler çıkartmış denebilir. Sony’nin 7 Mayıs 1946’da kurulmasıyla başlayan hikayesinin devamında yaşananlardan bazıları düş kırıklığı olurken bazıları Sahiden de tasarım harikası haline geldi.

Bizim listeye eklediğimiz ürünlerde de tarih sahnesinden silinmiş var olan ürünler çoğunlukta olacak. Sony’nin en başarısız ürünleri listesinde bulunan ürünlere tek bakalım o zaman:

Betamax

Sony-nin en basarisiz-urunleri-Sony-en- sevilmeyen- urunler

VHS ve Sony’nin Betamax’ları arasındaki rekabet 1975 seneninde başladı. Sony, 1975’te Betamax kaset çalarını ve video kaydedicisini piyasaya sürdü ve teknolojiyi başka şirketlere lisanslamayı reddetti.

Bu stil tek politika izleyen Sony, VHS karşısında pahalı olmak ile suçlandı ve Bir hayli şirket tercihini VHS’ten yana kullandı. Bu cihazın sununu getiren atilim sonrası şirket hatri sayilir büyüklükte kayıplar yaşadı.

Sony BMG Rootkit

Sony-nin en basarisiz-urunleri-Sony-en- sevilmeyen- urunler

Daha çok Sony BMG rootkit skandalı denilen bu olay şirketin kara tek kiri olarak alnına kazındı. 2005 seneninde Sony BMG’nin takriben 22 milyon CD’ye kopya savunma önlemleri uygulamasıyla alakalı tek skandal patlak verdi. tek nevi kullanıcıların hacklemesine neden var olan Sony açılan davaları da kaybetti.

Bir bilgisayara takıldığında, CD’ler , işletim sistemini CD kopyalamaya müdahale edecek şekilde değiştirerek tek tür dijital haklar idaresi (DRM) sağlayan iki yazılımdan tek tanesini yüklediler. Her iki program da kolayca kaldırılamadı ve alakasız perişan Emelli yazılımlar tarafından kullanılan güvenlik açıkları oluşturdu.

Sony’den PlayStation 5 tanıtım tarihi amaciyla açıklama

Sony’den PlayStation 5 tanıtım tarihi amaciyla İzah

“PlayStation 5 ne vakit tanıtılacak?” suali amaciyla tek İzah yapıldı. Sony, tertemiz konsolu amaciyla doğru tek vakit arıyor.

betamaxGeçmişten günümüze; Sony’nin en başarısız ürünleriplaystation movepsp gosonySony BMG rootkitSony en başarısız cihazlarsony en sevilmeyenSony MiniDiscSony UMD

CEVAP VER