Galaxy Fold‘daki ekran kırılma sorunu nedeniyle katlanabilir telefon pazarına kötü bir giriş yapan Samsung, Galaxy Z Flip ile bu durumu bir nebze olsun telafi etti. Galaxy Fold 2 ile sunulacak olan yenilikler merak edilirken, teknoloji devinin aynı zamanda uygun fiyatlı bir katlanabilir telefon üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Galaxy Fold Lite olarak adlandırılması beklenen telefonun özellikleri gün yüzüne çıkmaya başladı. XDA-Developers’dan Max Weinbach’a göre “Winner2” kodlu telefon, 256 GB depolama alanına ve Snapdragon 865 işlemciye sahip olacak.

Galaxy Fold Lite özellikleri sızdırıldı

Adından da anlaşılabileceği üzere Samsung’un uygun fiyatlı katlanabilir telefonunda 5G desteği olmayacak. RAM kapasitesinden henüz bahsedilmiyor olsa da, 8 GB veya 12 GB RAM ile gelmesi bekleniyor. Cihazın ekranında UTG teknolojisinin olmayacağı belirtiliyor. Ultra Thin Glass – Ultra İnce Cam olarak adlandırılan bu teknolojide ekranın üstünde koruyucu katman olarak oldukça ince bir cam yer alıyor. Ancak, Lite modelinde plastikten yararlanılacak.

1099 dolar fiyat etiketine sahip olacağı iddia edilen Galaxy Fold Lite’ın ne zaman piyasaya sürüleceği şu anda bilinmezliğini koruyor. Ancak, tahminler birkaç ay sonra kullanıcıların karşısına çıkacağı yönünde.

galaxy fold litegalaxy fold lite özelliklerisamsungsamsung galaxy fold lite

Kaynak :shiftdelete

CEVAP VER