Facebook, tek müddettir içerik üreticilerine sunduğu Spark AR amaciyla kurs açtı. bunun için göre Instagram filtreleri geliştirmek amaciyla 7 saat süreli egitimi alabiliyorsunuz. tekrar Facebook AR uygulaması Spark’ı da ücret ödemeden bilgisayarınıza yüklemeniz mümkün.

Facebook’tan “Instagram filtreleri nasıl yapılır?” sualine kurs yanıtı

Instagram filtreleri oluşturmak istek eden içerik üreticileri amaciyla Facebook Spark AR programı tek müddettir kullanılıyordu. Öncelikle içerik üreticileri amaciyla açılan Spark platformu, reklamlarda ve içeriklerde kullanılmak üzere, içerik üreticilere artırılmış gerçeklik temelli filtrelere oluşturma imkanı veriyordu.

Daha sonradan bütün kullanıcılara açılan ve indirme imkanı tanınan program, çoğu kullanıcı amaciyla Hem de içerik üreticileri amaciyla de karmaşık gelebiliyor. Her ne civarindan YouTube üzerinde Spark  ile alakalı video klipler bulunsa da, Facebook Spark amaciyla 7 saat süreli fiyatsız tek kurs açmış durumda.

spark ar, facebook spark ar, ınstagram filtreleri, ınstagram filtreleri nasıl yapılır

Bu bağlantı üzerinden kurs sayfasına gidebilir ve Facebook profilinizle kayıt olabilirsiniz. ama kursun ingilizce olduğunu da ek etmek gerekiyor. Kurs üç aşamadan oluşuyor. İlk kurs 1 saat 9 dakika uzunluğunda ve Spark AR ile alakalı esas veriler anlatılıyor.

Spark AR ile Instagram filtreleri nasıl yapılır? ” Sualinin yanıtı ise 3,9 saat uzunluğunda var olan 2. kursta verilmiş. Bu bölümde, Spark AR programının özellikleri ve nasıl kullanılacağı ayrıntılı tek şekilde anlatılıyor. AR efektleri ile alakalı nihayet veriler ise 50 dakika uzunluğunda üçüncü kisimda anlatılıyor.

Facebook artırılmış gerçeklik programı Spark‘ı dahada evvel denediniz mi?  Yorumlarınızı bekliyoruz.

Facebook ARfacebook ar uygulaması sparkfacebook spark arinstagram filtreleriInstagram filtreleri nasıl yapılır

CEVAP VER