Sosyal medya platformu Facebook asama dönem getirdiği güncellemeler ve hamleler ile kullanıcılara hatri sayilir büyüklükte kolaylık sağlamaya ayni ritimde devam ediyor. nihayet yaptığı atilim ile Covid-19 ve aşılarla ilgili yanlış verileri engellemek için Bir hayli adım attı. Bu adım ise Covid ile alakalı yanlış verileri yaymak amaciyla Facebook’un kendisinin özelliklerin kullanılmasından ardindan geldi.

Facebook aşı karşıtı profilleri engelliyor

Uzun müddettir içinde bulunduğumuz koronavirüs ortamından dolayı hatri sayilir büyüklükte platformlar bu konuyla alakali geniş çaplı adımlar atıyor. tek CNBC raporuna göre Facebook’taki Bir takım yurttaslar aşı karşıtı iddialarda bulunmak amaciyla profil resimlerinde hususi sınırlar kullanıyor. Platform bu kapsamda kullanıcıların profil çerçevelerini kişiselleştirmesine destur veriyor. İnsanlar çoklukla tek amaç amaciyla desteği genişletmek amaciyla bu çeşitli görseller hazırlayarak profillerine ekliyor.

Facebook

Rapor, Facebook’taki Bir takım profil çerçevelerinin yasamsal ağ platformunda yasaklanan iletiler içerdiğini alana çıkarıyor. iletilerin birinde: “Bağışıklık sistemime güveniyorum, tek iğneye değil,” ifadeleri yer alıyor. Covid-19’u yayan 5G de dahil olmak üzere eş yanlış veriler de platform içerisindeki profil çerçevelerinde yer alıyor.

Bu vaziyete karşılık olarak tek Facebook sözcüsü, bu tür profil çerçevelerinin şirket politikalarına ters olduğunu ve bunları kaldırmak amaciyla çaba gösterdiklerini dile getirdi. Sözcü Engadget‘e verdiği demeçte: “İnsanları COVID-19 aşıları amaciyla desteklerini paylaşmaya teşvik eden ve kurallarımızı ihlal edenleri kaldıran profil çerçevelerini etkin olarak destekliyoruz” dedi.

Sözcü ayrıca: ”Platformda aşılamayı destekleyen profil çerçevelerine sahip kullanıcı sayısının artıyor. yeryüzünde beş milyondan çok insan aşılara var olan desteği dile getirmek amaciyla bu profil çerçevelerinden tek tanesini kullanıyor‘ ifadelerini kullandı.

Facebook

Bu haftanın başlarında şirket, Covid-19 salgınıyla alakalı olarak Facebook ve Instagram da dahil olmak üzere uygulama ailesinden hayat çapında 12 milyon yanlış bilgi aldığını bildirdi. Şirket ayrıca, Hindistan’daki kullanıcılarını pandemi hakkındaki yanlış verilerin tespit edilmesine muavin olmak amaciyla eğitim vermeyi istediklerini belirtti. ekstradan bilgilendirme uygulamak amaciyla Hindistan’da tertemiz tek kampanya başlatma tasarılarını da duyurdu.

Peki siz bu stil yasamsal medya platformlarının koronavirüs ile alakalı çalışmalarını başarılı ve yeteri civarindan buluyor musunuz? Düşüncelerini açıklar bölümünde belirtebilirsiniz.

Covid-19facebookkoronavirüs

CEVAP VER