Sosyal medya platformlarından en çok seçenek edilenlerden biri var olan Facebook, kullanıcı verileri amaciyla beklemediginiz tek karar aldı. Dünyaca meşhur Bir hayli marka Facebook’u kullanmayı bırakırken, firma kullanıcılara ait verileri paylaştı.

Geliştiricilerin ulaşabileceği anlatilan verilerin, hangi kullanıcılar ait olduğu da paylaşıldı. Facebook’un dahada evvel de aynı metotla kullanıcılara ait verileri paylaştığı biliniyor. ama bu paylaşım Bir hayli insan tarafından hoş karşılanmıyor.

Facebook kullanıcı verileri geliştiricilere açıldı

3 milyara yaklaşan kullanıcı sayısıyla dünyanın önde gelen yasamsal medya platformu olmayı muvaffak olan Facebook, kullanıcılara ait veri ve bilgilerle Bir hayli sefer gündem olmuştu. tertemiz gelen havadis de kullanıcıları hoşnut etmeyecek. Zira nihayet vakitlerde yoğun eleştirinin altında var olan platform, Daha önceki kullanıcılara ait verileri, geliştiriciler amaciyla erişilebilir vaziyete getirdi. Bunun amaciyla de tek blog gönderisi paylaştı.

Aktarılan bilgiye göre 90’dan günden çok müddettir platforma giriş yapmayan hesaplara ait Facebook kullanıcı verileri, paylaşılan veriler oldu. Bu da binlerce geliştiricinin, çalışmaları amaciyla bu hesaplara ait verileri görüntüleyebileceği ve üzerinde çalışabileceği mananına geliyor.

facebook gizlilik

Daha evvelce alınan karar doğrultusunda, paylaşılan verilerin 90 günden çok giriş yapmayan hesaplara ait olacağı belirtilmişti. Bu hesapların da geliştiricilerle birlikte, insanların işine yarayacak tertemiz sistemler ve uygulamalar geliştirebileceği söylendi.

facebookfacebook Daha önceki kullanıcı verilerifacebook kullanıcı verilleri

CEVAP VER