Her ne civarindan normalleşme sürecine geçmiş olsak da, hanede dahada çok vakit geçirdiğimiz tertemiz tek döneme adım attık. İşte hanede dahada çok vakit geçirdiğimiz bu süreçte  oynayabileceğiniz Steam üzerinde yayınlanan en enteresan FPS oyunlar listesiyle karşınızdayız.

En enteresan FPS oyunlar

FPS oyunlar Başka bir deyişle First Person Shooting, aslında uzunca yıllar evvel önce olarak 1973 seneninde Maze War ile hayatımıza girdi. ama hakikat manada 3D olarak hayatımıza giren evvel FPS oyun 1992 seneninde piyasaya çıkan, Wolfenstein 3D oyunu. elbette bu erken hali hazırda oyun dünyasının klasiklerinden var olan Doom‘un da türe katkısını unutmamak gerekiyor.

Bu civarindan eskiye dayanan oyun türünün Half-Life ve Counter Strike sonrası çok başka tek boyuta evrildiği ise aşikar. Şu anda uçsuz bucaksız tek evren var olan FPS benzeri en enteresan var olan 5 tanesini sizler amaciyla inceledik.

Deep Rock Galactic

Cüceler denilince aklımıza gelen sakallı ve yeralti maden peşinde koşan gayretli canlıların, uzayda maceradan serüvene koştuğu tek oyunla karşı karşıyayız. Oyun hemide tek kişilik hemide çok oyunculu olarak oynanabiliyor. ama tek başına hemide zevk vermediğini, ayni vakitte da karşı düşman yeralti maden ekipleriyle mücadelenin Bir hayli basit olmadığını söyleyelim.

Aslında ekip çalışması bu oyun amaciyla olmazsa olmazlardan biri. FPS oyunlar genelde, tek başınıza silahınızı alıp, tek şekilde kendinizi mücadelenin içinde bulduğunuz oyunlardır. ama burada oyun kurgusu Tamamiyle ekip çalışması üstüne kurulmuş. dört ayrı cüce sınıfı var ve bunlardan tek tanesini seçip yola çıkıyorsunuz.

Deep Rock oynanış

Ama tek ekip içinde muvaffakiyet amaciyla her türden birisinin olması gerekiyor. Aslında FPS şeklinde ilerleyen tek RPG ile karşı karşıyayız. Bu türler şu şekilde: Nişancı, izci, sondajcı ve mühendis.

Nişancı isimi üstünde, ekibin silah gücü. Mağaralara girip yeralti maden ararken birilerinin bu ekibi savunması ve kollanması gerekiyor. Bu sınıfı seçtiğinizde devamlı olarak tehlikelerle karşı karşıya kalmaya da hazır olun.

fps oyunlar, steam, fps

İzci sınıfı ise, hususi kabiliyetleri sayesinde hangi mağarada nasıl tek yeralti maden var bunu bulabilir. aynı zamanda ekibin doğru yoldan ilerlemesi de izcinin sorumluluğunda. Sondajcı, yeralti maden bulunduğunda bunun en doğru ve en hızlı şekilde çıkarılmasını sağlamakla görevli.

Mühendis ise aslında yeralti maden çıkarmaya değil, takımın savunmasına muavin oluyor. Bu sınıfı seçtiğiniz zaman, nişancının ve takımın yasamda kalması amaciyla müdafaa araçları geliştirmeniz gerekiyor.

Hangi değişik gezegene giderseniz gidin, oyunda ani çok tür mağara var ve bu mağaralar çogunlukla eş madenleri elde etmenizi sağlıyor. Bu madenler ve bulduğunuz bonus kristallerle, ekibinizi güçlendirmek ve tertemiz geliştirmeler yapmanız mümkün.

Deep Rock Galactic, özellikle FPS oyun mantığı sayesinde, pc karşısında heyecanlı dakikalar geçirmenizi sağlıyor.  ama oyundan gerçekçi grafik beklentiniz olmasın. Zati halihazırda çok oyunculu oyunlarda, çok grafik performansları görmemiz mümkün olmuyor. Bu açıdan da derhal hemen her bilgisayarın açabileceği tek oyunla karşı karşıyayız. Oyun Steam üzerinde 50 TL satış fiyatına sahip. dahada çok bilgiye oyunun Steam sayfasından ulaşabilirsiniz.

MİNİMUM:
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit
İşlemci: 2.4 GHz Dual Core
Bellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 460 veyahut AMD Radeon HD 5770 /w 1GB VRAM
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 3 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit
İşlemci: 2.4 GHz Quad Core
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA 970 / AMD Radeon 290
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 3 GB kullanılabilir alan

ücretsiz fps oyunlarıen iyi fps oyunlarıevde oynanabilecek oyunevde oynanabilecek oyunlarfpsFPS oyunfps oyunlarilginç oyunlaroyunoyun önerisi

CEVAP VER