Apple dün iOS 14.3 güncellemesini yayımladı. Bazı hata düzeltmelerini içeren bu güncellemeyi alamayan iPhone kullanıcıları için de bir güncelleme geldi. Apple eski iPhone’lar için iOS 12.5 güncellemesi adı altında bir güncelleme daha paylaştı. Bu sayede maruz kalma bildirimleri eski iPhone kullanıcıları için de kullanıma açıldı. İşte güncelleme ve detaylar:

Eski iPhone’lar için iOS 12.5 güncellemesi

Apple’ın güncelleme verme konusunda kullanıcılarının yüzünü güldürdüğünü biliyoruz. Şu anda 2015 yılında piyasaya çıkmış olan iPhone 6S Plus için iOS 14 güncellemesi sağlayan Apple, iPhone SE’nin ilk jenerasyonu için de bu güncellemeyi sunuyor. 2021 yılına girmemize günler kala neredeyse 6 yıllık olan telefonlarını bile güncel tutan Apple, iOS 14 güncellemesinin gelmediği kullanıcılarını da düşünüyor.

Daha eski iPhone modellerine sahip olan kullanıcılar için yayımlanan iOS 12.5 güncellemesi, COVID-19 maruz kalma bildirimlerini kullanıcıların telefonuna getiriyor.

eski iPhone'lar için iOS 12.5 güncellemesi

Temelde güncelleme bu bildirimleri kullanıcılara sunmak üzerine odaklanıyor. Bazı güvenlik açıklarına da odaklanan bu güncellemeden beklentinin çok da yüksek olmaması gerekiyor zira, güncelleme zaten maruz kalma bildirimlerine odaklanıyor.

Maruz kalma bildirimlerinin nasıl çalıştığı konusuna gelecek olursak: Öncelikle bu telefonların Bluetooth özelliği sayesinde devreye giren bir hizmet. Sosyal mesafenin korunması adına bildirimler gönderen bu özellik sayesinde kullanıcılar uyarılıyor. Kullanıcılar ayrıca koronavirüs test sonuçlarını da sisteme girebiliyor. Böylelikle testi pozitif olan birisinin yakınında olduğunuzda size bildirim gönderilebiliyor.

eski iPhone’lareski iPhone’lar için iOS 12.5 güncellemesiiOS 12.5 güncellemesiiPhone

Kaynak :shiftdelete

CEVAP VER