University of Massachusetts Amherst’ın yaptığı çalışmaya göre; koronavirüs taşıyan tek hasta, yasamsal mesafeyi dikkate almadığı halde hastalığı ayda takriben 406 kişiye bulaştırabiliyor. Alınması koşul olan tedbirlerin, özellikle de tertemiz normale geçiş sürecinde yasamsal mesafeye duyarlı olmanın ehemmiyetini iyi bilen ve bu doğrultuda çalışmalarını hızlandıran SAP’nin global | Platin İş Ortağı itelligence Türkiye, görsel tanıma ve tarama teknolojisine dayanan suni zeka bazlı temas tespit ve ikaz çözümünü yasama geçirdi. it.safe&social ile itelligence Türkiye; fabrikalardan hastanelere, okullardan otel, market ve havalimanlarına civarindan tek arada çalışma veyahut bulunma zorunluluğu var olan yerlerde yasamsal mesafeden kaynaklı riskleri ortadan kaldırıp hemide çalışanların sağlığını savunmayı ayni vakitte da şirketlerin çeşitli yaptırımlardan kaynaklı mali kayıplar vermesinin önüne geçmeyi hedefliyor. böylelikle faaliyetlerine tekrar başlayan Bir hayli şirket, sürdürülebilir çalışma ortamına tekrar kavuşuyor.

Verilen bilgiye göre, platform bağımsız Bir hayli hazır çözüme kolayca entegre olabilen ve kullandıkça öde modeliyle çalışıp, kullanılmadığında ek maliyet veyahut fesih fiyatinin olmadığı it.safe&socialile şirketler; imalat alanları benzeri çalışanlarının yoğun bulunduğu yerlerde kameralar aracılığıyla hakikat zamanlı yasamsal ara ihlal tespiti yapıp alakalı kişilere anlık, hergün ve haftalık ikazlarda bulunabiliyor. Isı haritalarıyla belli alanlarda gerçekleşen toplu ihlalleri saptayıp, geçmişe dönük videoları analiz ederek karar mekanizmalarını anlık olarak tetikleyebiliyor. Ayrı olarak var raporlara tam entegrasyon sağlarken, gelişmiş raporlama özelliğiyle kıymetli bilgilere ulaşarak mümkün risklere hatıranda müdahale edebiliyor. böylelikle çalışanların sıhhati gözetilerek iş yerinin güvenliği korunuyor, aynı zamanda şirket içi yasamsal ara yönergelerinin geliştirilmesine katkı sağlanıyor.

Koronavirüs hasebiyle hemide ferdi ayni vakitte da şirketler nezdinde yasamsal mesafeye dikkat edilmesinin altını çizen itelligence ülkemiz CEO’su Dr. Abdülbahri Danış, ”Virüsün tesiri azalsa da önlem Emelli alınması koşul olan önlemlerin başında Kuşkusuz yasamsal mesafeyi savunmak geliyor. özellikle tertemiz normale geçiş sürecisinde bu tedbirlerin iş hayatında karşımıza fazlaca çıkacağı kaçınılmaz. Bu noktada tertemiz teknoloji ve trendleri yakından takip eden;bulut platformlarda suni zeka, IoT, blockchain ve RPA alanlarından tertemiz teknolojiler üstüne çalışarak iş fikirlerini ürüne dönüştürmede lider şirketlerden biri olarak it.safe&social çözümünü yasama geçirdik. Yazılım ve teknolojik yapının hiç olmadığı civarindan mühim olduğu tek dönemden geçtiğimizi düşünürsek,görüntü tanıma ve tarama teknolojisine dayanan suni zeka bazlı temas tespit ve ikaz çözümümüz ile özellikle imalat hattına sahip, çalışanların yoğun olarak tek arada çalışma veyahut bulunma zorunluluğu var olan yerlerde için ara sınırının aşılmasını ve hastalığın dağılmasını engellemeyi hedefliyoruz. Çözümün 2. fazında, maske kullanım ihlalini de tespit edebileceğiz” dedi.

CEVAP VER