Bugüne civarindan seri üretimde sunulan en kuvvetli AMG V8 motor, gelişmiş aerodinami ve en iyi sürüş dinamiklerine sahip olduğu argüman edilen bu oto markanın sahip olduğu bütün bilgi birikimi ve deneyimin beden bulmuş vaziyeti durumunda.

Yeni süper spor otomobil, markanın motorsporlarındaki geçmişini ve uzunca senelere dayanan oto geliştirme Tecrübenini içerisinde barındırıyor. alana ise 730 hp güce sahip tek V8 motor, faal tek aerodinamik beden ve heyecan uyandıran tek tasarıma sahip inanilmaz tek oto çıkıyor.

Black Series, 2006 yılından bu yana Mercedes-AMG’de çok hususi otomobilleri temsil ediyor. Bu, ödün vermeyen sportif yapı, alici tasarım ve motorsporlarından seri üretime aktarılan teknoloji mananına geliyor. Ayrı olarak Black Series, hususi ve ender oto mananına geliyor. tek yollar otomobili olarak geliştirilse de çok performanslı pist kullanımını destekliyor.

Markanın mühendisleri 4.0 litrelik Biturbo motoru kapsamı geniş tek şekilde elden geçirdi ve güç karakteristiği veyahut tork imalatı benzeri nitelikleri çok dahada iyi tek seviyeye taşıdı. AMG GT serisinin bugüne kadarki üyelerininkinden dahi dahada çok güç, çok duygulu gaz reaksiyonları ve çok tur çevirme istekliliği olmak üzere kati tek amaç bilgisi verildi ve uygulandı.

V8 motorlarda yaygın olarak iki tip uygulanıyor. Bunlardan biri AMG’nin de bugüne civarindan bütün motorlarında uyguladığı ve her tek silindir sırasındaki krank pimlerinin birbirine 90 derece açıyla durduğu “Cross-Plane”.

Önden tek Cross-Plane krank miline bakıldığında ismini aldığı çarpı görülebiliyor. Bu yapının avantajı çok çalışma karakteri ve asagi devirlerden bu yana çok tork imalatı sunuyor olması. Ve tek başka mühim kalite ise karakteristik V8 sesi. AMG mühendisleri, hacmi ve bunun için bağlı olarak güç potansiyelini tam manasıyla kullanabilmek amaciyla 4,0 litrelik V8 Biturbo motorun egzoz tarafını motorun iki silindir sırasının içine; “V”ye yönlendirdi.

Aslında GT Black Series’teki tertemiz motor, kuru karter yağlamalı AMG 4,0 litrelik V8 Biturbo motora dayanıyor ama çok sayıda farklık hasebiyle şirket içinde M178 LS2 kodu ile anılıyor. Bu motor 6.700-6.900 d/d aralığında 730 hp (537 kW) güç ve 2.000-6.000 d/d aralığında 800 Nm tork üretiyor. tertemiz eksantrik milleri ve tertemiz egzoz manifoldları, tertemiz ateşleme düzenine uyarlanırken böylelikle gaz reaksiyonları dahada da iyileşiyor.

Tıpkı AMG GT 4-Kapı Coupe’nin en üst versiyonunda olduğu benzeri Twin-Scroll turbo beslemeler sürtünme önleyici rulmanlara sahip ve bu onların tepkilerini iyileştiriyor. Ayrı olarak Black Series’te turbolarda dahada hatri sayilir büyüklükte paller bulunuyor. böylelikle iki turbo saatte toplaminda 1.100 kilogram sema basabiliyor. direk tek karşılaştırma uygulamak gerekirse AMG GT R’de turbolar saatte 900 kilogram sema basıyor. devamlı 7.000 d/d riziko teşkil etmiyor ve maksimum tur sayısı 7.200 d/d ile elektronik olarak sınırlandırılıyor.

0-200 KM/S HIZLANMA 9 SANİYENİN ALTINDA

0’dan 100 km/s hıza Yalnızca 3,2 saniyede ulaşan sporcu 9 saniyeden dahada kısa tek müddette 0’dan 200 km/s hıza ulaşıyor. Maksimum hız ise 325 km/s. Motorun gücünü yedi kademeli çift kavramalı AMG SPEEDSHIFT DCT 7G şanzıman ile art aksa iletiyor. Şanzıman bütün AMG GT modellerinde olduğu benzeri ideal ağırlık dağılımı amaciyla Transaxle şeklinde art aksta konumlandırılıyor. Şanzıman, AMG GT Black Series amaciyla optimize edilerek dahada çok var olan 800 Nm torka uyarlandı.

Motor ve şanzıman arasındaki bağlantı, tork tüpü ile sağlanıyor. Karbondan üretilen tork tüpü Yalnızca 13,9 kilogram ağırlığa sahip ve AMG GT’de kullanılan alüminyum örneğe göre yüzde 40 dahada hafif. Tork tüpü, motor ve Transaxle aktarma organı içindeki şanzıman arasında nihayet derece esnek ve burulmaya karşı rijit tek bağlantı oluşturuyor.

Fabrika çıkışı standart lastik olarak “yumuşak hamur” olarak adlandırılan ve yanaklarında AMG GT Black Series’in siluetinin bulunduğu Michelin kaptan Sport Cup iki R MO1A sunuluyor. Ayrı olarak opsiyon olarak dahada çok ısılarda kullanmak üzere “sert hamur” da seçenek edilebiliyor. Michelin kaptan Sport Cup iki R MO2 AMG Performance Center üzerinden sipariş edilebiliyor ve üzerinde Fransız lastik üreticisinin motorsporları etiketi bulunuyor. Önde 285/35 ZR 19 lastikler 10 J x 19 jantları çevrelerken, arkada 335/30 ZR 20 lastikler 12 J x 20 jantları çevreliyor.

Trafiğe kapalı pist kullanımları amaciyla sunulan ESP OFF modunda AMG TRACTION CONTROL, soföre rastgele tek ESP fren müdahalesi olmaksızın Black Series’in gücünü kullanma olanağı sunuyor. Sistemin destek seviyesi, sürücü ve pist koşullarına bağlı olarak ayarlanabiliyor. AMG TRACTION CONTROL, tertemiz Black Series amaciyla hususi olarak ayarlandı ve gücün aktarıldığı art akstaki patinaj seviyesini dokuz kademede ayarlama olanağı sunuyor. GT3 yarış otomobilinde olduğu benzeri denetim ESP müdahalesi olmadan Tamamiyle motor elektroniği ile sağlanıyor.

İç mekân konsepti AMG GT Black Series’in mahsul gamı içindeki konumunu vurguluyor. Özel Napa deri, kara rengarenk sportif DINAMICA mikrofiber ve turuncu kontrast dikişlerle kombine ediliyor. Ön konsol ve tutma kolları adina çekme halkaları ile donatılan tertemiz hafif kapı panelleri kara DINAMICA mikrofiber ile kaplanıyor. Turuncu dikişler, mat kara gösterisli süslemeler Gece Paketi ile dahil mekân kaliteli, sportif ve modern tek görünüm sergiliyor. AMG’nin yarış tipi karbon koltukları hafif yapı ile gelişmiş taraf desteği aynı potada eritiyor. Ayrı olarak opsiyon olarak gri kontrast dikişler de sunuluyor.

AMG’YE ÖZEL DETAYLARA SAHİP GÖSTERGE PANELİ

AMG GT Black Serisi, sürücünün önünde 12,3 inçlik gösterge paneli ve ortada konsolda 10.25 inçlik multimedya ekranı olmak üzere AMG GT ailesiyle aynı Tamamiyle dijital ekranlarla donatılıyor. Gösterge paneli “Klasik”, “Sportif” veyahut “Süper Spor” olmak üzere AMG’ye has üç değişik ekran tasarımı kullanıma sunuyor. Merkezi tur saatine sahip “Süper Spor” görünümünde, mesele manuel vites modunda “Shiftlight” isimi verilen vites değiştirme göstergesi benzeri kapsamı geniş ek veriler gösteriliyor. Multimedya ekranındaki görselleştirmeler, sürüş yardımcıları, araç ve iletişim sistemlerinin animasyonlu gösterimleri de dahil olmak üzere başka araç işlevlerini canlandırıyor.

web Mercedes oto Tasarım Teknoloji

CEVAP VER