EA iki klasikleşmiş oyunu için açık kaynak kodu yayımlayacağını duyurdu. Bu açık kaynak kodu sayesinde oyunseverler oyunlara yeni modlar ekleyebilecek. Bildiğiniz gibi bazı oyunlar açık kaynaklı olduktan sonra önemli şekilde büyüyerek gelişti. Bu sayede oyunlar önemli ölçüde gelişiyor. İşte bu kapsamda EA Command and Conquer: Tiberian Dawn ve Command and Conquer: Red Alert oyunları için kaynak kodu yayımlanacak.

Tiberian Dawn ve Red Alert açık kaynak kodu geliyor

Strateji oyunlarını sıkı takip edenler bilir, EA’nın klasik ve aynı zamanda gerçek zamanlı strateji oyunları olan Command and Conquer: Tiberian Dawn ve Command and Conquer: Red Alert duyurulan yeni haberlere göre 5 Haziran 2020 tarihinde karşımıza kaynak kodları yayımlanmış bir şekilde çıkacak.

Bu tarih itibarıyla hem oyunların hem de DLC’lerinin yeniden düzenlenmiş versiyonlarını da içeren Command ve Conquer Remastered Collection yayımlanması planlanıyor.

acik-kaynak-kodu-Command and Conquer- Red Alert-Command and Conquer-Tiberian Dawn

Açık kaynak olarak sunulan oyunlarda oyuncular teorik olarak daha eğlenceli ya da daha geniş alanlara yayılan modlar oluşturabiliyor. EA’nın yaratıcı tarafında yer alan Jim Vessella blog yazısında duyurduğu haberde, açık kaynaklı kodlara sahip olan oyunların, oyuncularının koleksiyonun bir parçası olan yeni bir harita editörü ile birlikte kullanılabileceğini belirtiyor.

Vessella’ya göre, oyuncular Steam üzerinden veya EA’nın Origin oyun başlatıcısı üzerinden oynasalar da modları ve özel haritaları kullanabilecekler. Vessella her iki oyunun kaynak kodunun GNU(Genel Kamu Lisansı) altında mevcut olacağını söyledi.

açık kaynak koduaçık kaynak kodu EAaçık kaynak koduna sahip oyunlarCommand and Conquer: Red AlertCommand and Conquer: Tiberian DawnCommand ve Conquer Remastered Collection

Kaynak :shiftdelete

CEVAP VER