Günümüzde kapalı alanlarda çok dahada çok vakit geçirirken, soluduğumuz sema konusundaki farkındalık da her geçen vakit artıyor. Evlerimiz dahada çok çalıştığımız, egzersiz yaptığımız, uyuduğumuz ve oyun oynadığımız alanlar haline gelirken, her vakit 9.000 litreye civarindan sema soluduğumuzu  göz önüne aldığımızda, dahil mekanlarda soluduğumuz havanın kalitesi de hatri sayilir büyüklükte tek önem istek ediyor.

Kapalı alanlarda gözümüzle gördüğümüz tozlar dışında, gözümüzle göremediğimiz ultra ince partiküller (PM10, PM2.5), Uçucu Organik Bileşikler (VOC), Azot Dioksit (NO2) ve formaldehit benzeri kirleticiler mevcut.

Gün içinde aş pişirme, temizlik yapma, çekyata oturma benzeri sade aktivitelerimiz; bu kirleticilerin havaya karışmasına neden oluyor. Dyson’ın nihayet teknolojiye sahip sema temizleyicileri artık formaldehiti yok edebiliyor.

Dyson Purifier Hot+Cool Formaldehyde

Dyson Purifier Hot+Cool Formaldehyde sema temizleyici dahil alandaki alerjen ve zarar veren maddeleri tespit ederken, Tamamiyle tertemiz katı durum formaldehit idrak etme ve tam yalıtım sağlayan HEPA 13 standardında  filtreleme sunarak dahada temiz tek ev ortamı sağlıyor.

Dyson Purifier Hot+Cool Formaldehyde, ultra ince tozları ve alerjenleri yakalamak ve Hem de formaldehit dahil potansiyel olarak riskli VOC’leri (Uçucu Organik Bileşik) yok etmek amaciyla tasarlanmış, tertemiz katı durum formaldehit idrak etme teknolojisine sahip. başka jel bazlı formaldehit sensörleri Giderek bozulabilir ve VOC kirliliğiyle kolayca karıştırılabilirken; Dyson’ın yeni, katı durum formaldehit sensörü, Dyson’ın hususi tek VOC sensörü tarafından saptanan başka gazları akıllı tek şekilde yok saymak amaciyla formaldehit seviyelerini duygulu biçimde izlemek üzere inanilmaz tek algoritmayla çalışıyor.

Dengeli tek sema akışı amaciyla Air Multiplier teknolojisi kullanan ürün, termostat hararet kontrolüyle otomatik olarak odayı amaç sıcaklıkta tutuyor. Odanın her yerinde denetim sağlamak amaciyla havayı karıştırıp dağıtarak temizlenen havanın yayılımı amaciyla kuvvetli tek sema akışı yaratırken, bulunduğu ortamı kışın ısıtıp yazın serinletiyor.

Dyson Purifier Cool: Yüzde 20 dahada Suskun tasarlandı

Dyson Purifier Cool sema temizleyici, tek odanın havasını doğru şekilde temizlemek amaciyla koşul olan standart test koşullarının ötesine geçerek partikülleri ve gazları otomatik olarak algılıyor ve Tamamiyle yalıtımlı HEPA 13 standardında filtrelemeyle ultra ince partikülleri yüzde 99,95 oranında yakalıyor. Air Multiplier teknolojisiyle temizlenmiş havayı dağıtıp yayan mahsul bulunduğu ortamı dilediğiniz vakit serinletebiliyor.

Dyson mühendisleri, silme performansını korurken Dyson Purifier Cool’un ses çıkışını da azaltmaya odaklandı. Dyson Malezya Gelişim Merkezi’nin kendisinin akustik odasından yönetilen tasarım zamani sayesinde tekrar geliştirilen aygıt yüzde 20 dahada Suskun olacak şekilde çalışıyor. Maksimum fan hızında 64 desibelden 61 desibele düşürülen gürültü, sema ve makine yüzeyi arasındaki sürtünme miktarını azaltan teknolojiyle sağlanıyor.

Gerçek haneler amaciyla tasarlanan Dyson Purifier Hot+Cool Formaldehyde ve Dyson Purifier Cool sema temizleyiciler, Tamamiyle Dyson Link mobil uygulaması tarafından denetim edilebiliyor ve sesli komut kontrolüyle etkinleştirilebiliyor.

Formaldehit nedir?

Formaldehit, kontrplak ve fiber levha benzeri formaldehit asallı reçineler bulunan mobilya ve ahşap ürünleri, yalıtım malzemeleri ve boya, duvar kağıdı, vernik ve ev temizlik ürünleri benzeri kendin yap ürünleri tarafından dağılan renksiz tek gaz kirleticisidir.

Dysondyson sema temizleyiciPurifier Hot+Cool

CEVAP VER