Bilgisayarımız güncel oyunları oynamaya el vermediği zaman düşük sistem gereksinimli oyunlar bizlere çare olabiliyor. Düşük sistemli oyunlar grafik kalitesi olarak daha alt seviyelerde olsa da sizlere en iyi deneyimi yaşatacak oyunları listeledik. İçerisinde online oyunlar, savaş oyunları, aksiyon oyunları ve daha fazlası bulunan listemizdeki oyunlar Intel HD Graphics 4000 ve 4GB RAM ile çalışabilmektedir.

Düşük sistem gereksinimli oyunlar nedir?

Düşük sistemli oyunlar genel olarak çıkış tarihleri eski oyunlardan oluşuyor. Eski oyunların dışında yeni fakat grafikleri ağır olmayan oyunlar da listemizde bulunuyor. Oyunlardan beklentimiz bize iyi bir oynanış sunması ve baz aldığımız sistemle 60FPS değerler alabilmemiz.

1- Call of Duty: Modern Warfare 2

call of duty modern warfare 2

2009 yılında çıkışını gerçekleştirerek oyun gündemine bomba gibi düşen Call of Duty: Modern Warfare 2 oyuncuların genel olarak en sevdiği COD oyunu oluyor. Oyunun hikayesi, oynanışı ve online olarak oynanabilmesi büyük avantajlar arasında. İnternette çıktığı günden beri “abi ghost öldü ya!” lafını söylettiren oyun baz aldığımız sistemde rahatlıkla oynanabiliyor.

2- No One Lives Forever

düşük sistem gereksinimli oyunlar

“Her canlı ölümü tadacaktır” diye ismini çevirebileceğim oyun Half Life‘a sağlam bir rakip olarak gösteriliyor. 2000 senesinde çıkış yapan oyuna bir şans vermelisiniz.  No One Lives Forever grafik konusunda eleştirilere maruz kalmış olsa da düşük sistemli oyunlar içerisinde bu pek önemli değil. Çünkü hepimiz yüksek FPS almaya açız, zaten eski olan oyunun düşük sistemlerde nasıl FPS değerleri alacağını az çok tahmin edebiliyorum. Bu oyunu bize öneren okurumuza teşekkür ederiz, siz de önerilerinizi yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

aksiyon oyunlarıdüşük bütçeli sistemler için oyunlardüşük sistem gereksinimli oyunlardüşük sistemli oyunlarFPS oyunlarıkorku oyunları

Kaynak :shiftdelete

CEVAP VER