Son zamanların popüler teknolojilerinden biri olan SSD’ler gelişmeye devam ediyor. SSD üreticilerinden Nimbus, dünyanın en yüksek kapasiteye sahip SSD’sini tanıttı. 3 farklı depolama seçeneği ile karşımıza çıkan bu Nimbus SSD’lere ilişkin detaylar haberimizde…

En yüksek kapasiteye sahip SSD: Nimbus

Nimbus Data, şu anda dünyanın en yüksek kapasitesine sahip QLC flash SSD’sini tanıttı.  ExaDrive NL, tam tamına bir SSD içerisinde 64 TB depolama alanını kullanıcıya sunuyor. Yüksek kapasitesi ile dikkat çeken bu SSD’nin boyutu da dikkatlerden kaçmıyor.

Kullanıcı özelinde en önemli noktalardan biri de SSD’lerin içerisinde herhangi bir mekanik parçanın bulunmamasından geçiyor. Bu sayede mekanik arızaların önüne kolayca geçilebiliyor ve uzun süreli kullanımlarda kullanıcılara avantaj sağlıyor.

Bilindiği üzere artık bilgisayar kullanıcıları HDD yerine hızlarıyla dikkat çeken SSD’leri tercih ediyor. Bundan dolayı da bellek üreticileri kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda üretim ve geliştirme yapıyor. Nimbus tarafından geliştirilen bu SSD serisi, karşımıza 3 farklı depolama seçeneği ile çıkıyor.

Bunlara sırayla bakacak olursak; 16 TB, 32 TB ve 64 TB ile karşılaşıyoruz. Yüksek depolama seçeneklerini kullanıcılarla buluşturan Nimbus SSD’lerin fiyatları ise cepleri yakabilir. Nimbus SSD’lerin bu yeni ailesinde 16 TB’lık model için 2.900$, 32 TB’lık model için 5.600$, 64 TB’lık 10.900$ olarak karşımıza çıkıyor.

64 TB SSDdünyanın en büyük ssd modelien yüksek kapasiteli ssdhangi ssd modeli almak gerekiyorNimbus 64 TB SSDnimbus exadrivenimbus ssdssdssd hız testissd vs hdd

Kaynak :shiftdelete

CEVAP VER