Corona virüsünün aşısı noktasında çalışmalar hız kesmeden ayni ritimde devam ederken, ABD’de oldukça meşhur var olan Dr. Mehmet Öz’den müjde geldi. ABD’de yaşayan ünlü Türk kalp cerrahı Dr. Mehmet Öz, Corona virüsü ile mücadelede tesirli ilacın bulunduğunu söyledi. Oxford Üniversitesinin beklenen çalışmayı tamamladığını söyleyen Öz, Corona virüsü amaciyla mühim dönüm noktasından bahsetti:

Dr. Mehmet Öz Corona virüsü açıklaması

Corona virüsünün tedavisinde kullanılmak üzere Bir hayli çalışma yapılıyor. Bunlardan birisi var olan Oxford Üniversitesi uzmanlarının üzerinde çalıştığı ilaç olarak konumlandırılan deksametazon ile alakalı gelişme yaşandı. Öz, salgının tedavisinde tesirli olduğu söylenen bu ilaçla alakalı hayat sağlık Örgütü’nden İzah geldiğini aktarıyor.

Bu tedaviye göre, özellikle oksijen desteği veyahut solunum cihazına gereksinim duyan hastalar arasındaki vefat oranını azaltan evvel uygulama, salgının önlenmesinde hatri sayilir büyüklükte tek ilerleme olarak görülüyor.

Söz konusu ilaç tedavisinin iki bine yakın Corona virüsü vakası üzerinde denendiği aktarılıyor. Bunun yanında ilacı kullanmayan dört bin Corona virüsü hastasıyla bu iki bin hastanın verileri karşılaştırıldığında sonuç; olumluydu.

Dr-Mehmet-oz-corona-virusu-aciklamasi-00

İlacın hastalığa karşı yadsınamayacak derecede mühim tek etki gösterdiğini aktaran Öz, Oxford Üniversitesi bilgilerine göre ilacın solunum cihazına bağlı hastaların vefat rizikosu oranını yüzde 40’tan yüzde 28’e düşürdüğünün altını çiziyor. Oksijene gereksinim duyan hastaların oranıysa yüzde 25’ten yüzde 20 civarına civarindan düşürülebildi.

Salgının ilacına baz alinarak yapılan araştırmanın başındaki Profesör Pete Horby konuyla ilgili, vefat oranını azaltan tek ilaç olduğunun altını çiziyor. Dr. Mehmet Öz’ün açıklamasına göre, bu ilaç Rehabilitasyonu pahali olmayan olduğu amaciyla hastaların bu tedaviye ulaşması da basit olacak ve bu sayede vefat oranları da düşecek. Dr. Mehmet Öz Corona virüsü açıklaması kısa müddette gündem konusu haline geldi.

corona virüsüCorona virüsü salgınıcorona virüsü salgını aşısıcorona virüsü salgını mehmet özcorona virüsü salgını tedavisiDr. Mehmet ÖzDr. Mehmet Öz corona virüsü

CEVAP VER