Google’ın tertemiz amiral gemisi akıllı telefon modeli Google Pixel 5 özellikleri ile alakalı tertemiz veriler alana çıkmaya ayni ritimde devam ediyor. Kısa tek vakit evvel de çok fazla dikkat çekilmeyen değişik tek Google Pixel 5 özelliği ile alakalı tertemiz veriler alana çıktı. bunun için göre Google, akıllı telefon sektöründe çok kullanılmayan tek özelliği tertemiz modelinde kullanmaya başlamışa benziyor.

Yeni Google Pixel 5 özelliği ile ekran altından ses aktarımı

Google’ın resmi tasarım şemalarını paylaşmasının ardından, aslında tertemiz modelde kullanmış olabileceği tertemiz teknolojinin de detayları alana çıkmış benzeri görünüyor. Şemalara titiz tek şekilde bakıldığında, cihazın üzerinde bulunan hoparlörün üst ekran çerçevesine dahil olmadığı görülüyor. Bununla birlikte Google’ın Pixel 5 amaciyla kullanılacak var olan ekran savunucu modellerinde de üst taraftaki boşluğun ortada değil, sol tarafa kaydırılmış olduğu dikkat çekiyor.

Google Pixel 5 özelliği

Aslında mevzubahis bu ekran altından ses iletim teknolojisi, teknoloji dünyası amaciyla tek evvel değil. dahada evvel LG’nin çeşitli model televizyonlarında da kullanılmış olduğu biliniyor. G8, P30 Pro ve P40 Pro modellerinde de deney yapılmıştı. ama akıllı telefon tarafında çok sık kullanılmasının seçenek edildiği tek teknoloji değil.

Nitekim anlaşıldığı kadarı ile Google da ekran çerçevelerini mümkün olduğu civarindan ince tek vaziyete getirmek için, tertemiz tek ses iletim teknolojisini kullanmayı seçenek etmiş. Daha dahada Google tarafından bu kalite resmi olarak ayrıntılı tek şekilde açıklanmadığı için, Yalnızca şemalar üzerinden çıkarım uygulamak mümkün olabiliyor.

googleGoogle Pixel 5google pixel 5 özellikleriyeni google pixel 5

CEVAP VER