LG’nin mobil tarafa dahada az ağırlık vereceğinin alana çıkmasının derhal peşinden tertemiz tek akıllı telefon gelişmesi yaşandı. Askeri derslik dayanıklılık ile dikkat çeken ve oldukça şık görünen giriş seviyesi telefonunu tanıtan LG, heyecan uyandırmayı başardı. LG K42, 4’lü kamera kurulumuna sahip. Telefonun bütün özelliklerine bakalım:

LG K42 nitelikleri arasında neler var?

LG’nin tertemiz akıllı telefonu var olan K42, giriş seviyesi tek telefon. Özellikleri tarafında da üst düzey beklentileri olmayan kullanıcılara seslenen telefon modeli, Hindistan’da 150 dolar benzeri ahenk gösteren ücrete satışa çıktı. Tasarımsal olarak baktığımızda telefon oldukça şık ve minimal tek görünüme sahip. Telefonun önünde, 1600 x 720 piksel çözünürlüğünde 6.6 ‘ HD Plus ve FullVision özellikli tek ekran bulunuyor ve ön kamera da ekranın ortasına yerleştirilmiş.

Ekran deliği olarak telefonun önünde yerini alan özçekim kamerası, 8 Megapiksel. art taraftaki 4’lü kamera sistemi ise bizleri minik tek çerçeve içinde karşılıyor. Amiral gemisi telefonların heybetli kamera diziliminin aksine çok dahada az yer kaplayan bu tasarım, ihtişamlı görünümden hoşlanmayanlara sesleniyor.

LG-K42-ozellikleri-00

Arkadaki anne kamera 13 Megapiksel ona ise 5 piksel geniş açılı tek kamera, iki Megapiksellik derinlik sensörü ve 2 piksel makro kamera lensleri eşlik ediyor. Bu dört kameraya ise Time Helper ve çeşitli suni nitelikleri de eklenmiş.

Telefon giriş seviyesi olduğu amaciyla şaşırtamayacak şekilde MediaTek Helio P22 işlemcisinden güç alıyor. LG K42’nin üç GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip olduğunu belirtmekte yarar var.

LG-K42-ozellikleri-00

Telefonun en dikkat çeken özelliği ise dayanıklılığı amaciyla MIL-STD-810G askeri seviyede sertifikaya sahip olması. Telefonun bunun yanı sıra sağ tarafta güç düğmesine yerleştirilen parmak izi okuma sensörü bulunuyor.

LG’nin bu tertemiz telefonunda ise MicroSD yuvasına ekstradan 3.5 milimetre kulaklık girişi, 4.000 mAh batarya ve telefonu şarj etmek amaciyla USB-C bağlantı noktası bulunuyor. Telefon kutudan Bluetooth 5.0 ve Android 10 tabanlı LG UX ile çıkıyor. 26 Ocak’tan bu yana ise 150 dolardan satın alınabilecek.

Giriş seviyesigiriş seviyesi akıllı telefon K42lgLG akıllı telefonLG K42 özellikleri

CEVAP VER