Corona virüs pandemisi Bir hayli alışkanlığımızı değiştirdi. Artık derhal her birimiz sık sık duymaya başladığımız ‘yeni normaller’e alışmak üzereyiz. Değişen alışkanlıklarımızdan biri de iş dünyasında kendini gösterdi. uzunca tek vakit süresince Bir hayli şirket haneden çalıştı ve bu müddette bütün toplantılar video konferans uygumaları ile birlikte dijitale taşındı. Zoom da bu dönemde ismini en sık duyduğumuz uygulamaların başında yer alıyordu. neden güvenlik kaygıları gerekse sunduğu özellikler ile Zoom, teknoloji basınında kendine sık sık yer buldu. bütün bunların neticeninde Zoom kazancı ile alakalı detaylar heyecan edilmeye başlandı.

İlk çeyrekteki Zoom geliri dikkat çekti

Yılın birinci mali çeyreği, 30 Nisan 2020 bugünü sona erdi. Şirketler ağır ağır bu mali çeyreğe ait verilerini açıklıyor. nihayet olarak Zoom gelirleri ile alakalı izahı yapan şirketlerden biri oldu. Zoom güvenlik hasebiyle uzunca süre gündemde kalmıştı. Hatta, Bir takım ülkelerde uygulamanın kullanılması da yasaklanmıştı. Açıklanan Zoom geliri ile uygulamanın evvel çeyrek karnesini aldığını söyleyebiliriz.

Birinci çeyrek toplaminda gelirini senelik yüzde 169 oranında artıran şirket, toplamda 328,2 milyon dolarlık gelire ulaştı.

Son tek sene içinde gelirlere 100 bin doların üzerinde katkıda bulunan 769 müşteriden elde edilen istikbal geçen sene aynı çeyreğine göre takriben yüzde 90 artış gösterdi.

Zoom‘un açıklama ettiği başka veriler ise şöyle:

– geçen mali sene aynı çeyreğini izleyen 12 aylık dönemde, 10’dan çok çalışanı var olan müşterilerde dolar bazında büyüme oranı, art arkaya 8 çeyrek süresince yüzde 130’u aştı.
– Nisan 2020 kullanım oranları baz alındığında toplaminda toplantı süresi senelik iki trilyon dakikayı geçti.
– Dünyanın dört tek yanında 100.000’den çok K-12 düzeyinde okul, en iyi online eğitim deneyimi amaciyla Zoom’u seçti.
– Nisan 2020’de hergün 300 milyon toplantı katılımcısına ulaşıldı.
– hayat genelinde Zoom çalışanlarının sayısı 2.800’ü aştı.

görüntülü konuşma uygulamasıilk mali çeyrekMali yılvideo konferans uygulaması zoomzoom gelirizoom gelirlerizoom kazancı

CEVAP VER