Amerika’daki fabrikanın haricinde Tesla’nın evvel AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ dışında bulunan imalat tesisi var olan Şangay Tesla Gigafactory ihracata hazırlanıyor. Marka bu lokasyonda ürettiği Model 3, Başka bir deyişle en erişilebilir fiyatlı modelini Asya ve Avrupa ülkelerine ihraç edecek.

Tesla’nın ihraç pazarları arasında Asya’da Hong Kong ve Japonya yer alıyor. ama Reuters’ın kaynakları Avrupa ihraç pazarlarıyla alakalı tek izahta bulunmadı. Konuyla alakalı Tesla’dan yapılan tek İzah Daha yok.

Amerikalı firma Çin’deki fabrikasında tertemiz crossover otomobili var olan Model Y’i de üretmeye başlayacak. Bu modelin haricinde firma dahada çok batarya üretimi, akım motoru ve motor denetim sistemlerini de üretiyor.

Tesla Şangay fabrikası senede 1500 bin adet Model üç üretimini hedefleyerek kurulmuştu. Geçtiğimiz ay Çin pazarında 11 bin 800 adet Model üç satışı gerçekleşti. Reuters’ın kaynakları isimlerini açıklama etmek istemedi. Ayrı olarak Bloomberg markanın bu dışsatım tasarınını arkada bıraktığımız hafta içinde yayınlamıştı.

İLGİLİ HABERTesla ve Volkswagen aynı karede!Tesla ve Volkswagen aynı karede!

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Amerika Asya Avrupa Çin Japonya oto Volkswagen

CEVAP VER