Google, Chrome şifre yöneticisine, güvenliği ihlal edilen şifrelerinizi ani çok düğmeye dokunarak değiştirmenize imkan tanıyan tek kalite ekliyor. İhlal edilen veyahut dahada kuvvetli vaziyete getirmek istediğiniz şifreleri değiştirmek belli tek süre uzunca sürebiliyordu. Google’ın sunduğu yenilik ile şifrelerinizi değiştirmek artık dahada basit tek durum alacak.

İhlal edilen şifreleriniz size bildirilecek

Google Chrome’un Android uygulamasında ihlal edilen şifreleriniz size bildirilecek. İhlal edilen şifreler size bildirildikten ardindan “Şifre Değiştir” düğmesi karşınıza çıkacak. Bu düğmeye dokunduğunuzda, o sitedeki şifrenizi değiştirmek amaciyla sizi otomatik olarak şifre değiştirme sayfasına yönlendirecek ve size dahada emniyetli tek şifre önerebilecek. Şifrenizi kaydettiğinizde Chrome’un şifre yöneticisinde saklanacak.

Google, bu özelliğin kısmen Duplex teknolojisi tarafından desteklendiğini belirtiyor. Dashlane benzeri başka şifre yöneticilerinde de eş özellikler bulunabilir ve Google’ın bunu kendisinin uygulamasına entegre etmesi müspet karşılandı. Bu stil geliştirmeler şifreler ihlal edilse dahi insanların sanal ortamda dahada emniyetli kalmasını sağlıyor.

Google, bu özelliğini ABD‘deki Android’deki Chrome kullanıcılarına kademeli olarak sunacak. Ayrı olarak güncelleme tek sonraki aylarda dahada yaygın tek şekilde kullanıma sunulacak. Google ayrıca, parola yöneticisinin başka parola yöneticilerinden veri aktarmayı destekleyeceğini belirtti.

Androidchromegüvenlikgoogle

CEVAP VER