Koronavirüs ile ugras kapsamında Haneye kapananlar, salgın bittikten ardindan evvel ne uygulamak istiyor? Mobil uygulama üzerinden tüketici davranışlarını analiz eden Twentify’ın Korona Günlükleri raporunun nihayet araştırmasında “Salgının bittiği evvel vakit ne yapılacak?” suali mercek altına alındı.

Türkiye’yi temsilen 1000 kişinin katılımıyla yapılan araştırmadan öne çıkan başlıklar şöyle:

Karantina döneminde en çok dışarıda kolayca ve özgürce gezmeyi özledik. En çok özlenenlerin 2. esnasında ise aile ve akrabalarla müzakere var.

Gençlerin arkadaşlarıyla görüşmeyi, yaşlıların yolcu etmeyi ve tatili beklediğini gösteren araştırmaya göre çalışan kesim ise işe dönmeyi dahada yoğunlukla bekliyor.

GEZME, DOLAŞMA, GÖRÜŞME…

En çok hayali kurulanların arasında açık havada tek piknik veyahut kıyı kenarında tek yürüyüş de bulunuyor.

Diyelim ki yarın salgının bittiği açıklandı. Öncelikle ne uygulamak isterdin?

“Salgın geçtikten ardindan yasamsal hayatında neleri değiştirmeyi düşünüyorsun?” sualine verilen cevaplarda ise yasamsal hayatını önceye göre değiştirmeyeceğini belirten mühim tek kitle olmakla birlikte hanede önceye göre çok dahada az vakit geçirileceği gözlemleniyor. Ayrı olarak verilen cevaplara göre salgından ardindan kapalı ve kalabalık yerlerden ırak durulacak ve yeme-içme ile alakalı dahada seçici olunacak.

Koronavirüs ile birlikte hiç şüphesiz ki en çok değişen alışkanlıklardan biri, alışveriş oldu. yasamsal izolasyon ve sokağa çıkma kısıtlamalarının tesiriyle online alışverişlerde ağırbaşlı tek artış gözlendi. Peki bu eğilim salgından ardindan da ayni ritimde devam edecek mi?

KAPALI ALANLARDAN ırak DURULACAK

Araştırma sonuçlarına göre alışveriş alışkanlıklarının Covid – 19 öncesine göre çok değişmeyeceği ifade ediliyor, ama Bir takım minik beklentiler var. Kapalı alanlarda dahada az vakit geçirmek isteği mağaza deneyimi beklentileri değiştireceğe benziyor.

Salgın geçtikten ardindan alışveriş alışkanlıklarında neleri değiştirmeyi düşünüyorsun?

Mağazaların içinde dahada az vakit geçirme isteği raf düzeni, ambalajlar, al-git sepetler ile alakalı firmaların tüketicilere sunacağı yenilikler tek sonraki dönemde en çok vakit ayıracağımız konulardan olacak. eş şekilde alışveriş sıklığının düşmesiyle mahsul büyüklükleri ve bunların fiyatlandırılması da çözülmesi gerekenler arasında yer alacak.

EVDEN ÇALIŞMA TALEBİ ARTACAK

Çalışma hayatında ise kapsamı geniş tek tekrar tasarım arayışı görülüyor. Öncelikle sehpa başı çalışanların arayışı var olan haneden çalışma ile alakalı teknik altyapılar civarindan iş süreçlerinin, bilgi akışlarının, performans yönetiminin tekrar düzenlemesi gerekecek.

Salgın geçtikten ardindan çalışma saatleri ve ücretler dışında çalışma hayatında nelerin değişmesini istersin?

Bunun yanında personelin sıhhatli tek şekilde ulaşımının sağlanması amaciyla mahalli yönetimlerle birlikte çözümler konuşulacak. ofis içinde yasamsal mesafeye ahenk gösteren yerleşim sağlanması yanında haneden çalışanların ofis içi sosyalliği yaşamalarının yollarının aranacak.

KORONAVİRÜS nihayet DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

CEVAP VER