Türkiye’nin türk mali ve ulusal iletişim platformu BiP’e var olan alaka vakit geçtikçe artıyor. Turkcell mühendislerince geliştirilen ve kullanıcı verileri Turkcell’in Türkiye’deki çok güvenlikli veri merkezlerinde savunan BiP’in indirme rakamı 74 milyona ulaştı. Yenilenen ara yüzü ve sade saklılık politikasıyla dahada çok seçenek nedeni var olan BiP nihayet iki ayda ise 27 milyonu aşan tertemiz kullanıcı kazandı. Kullanım oranı hızla yükselen uygulama, aciliyetli durum Butonu ve anlık mesajlaşmada çeviri benzeri Bir hayli kalite barındırıyor.

Dijital göçün kazananı BiP585

Son dönemde kişisel veri güvenliğiyle alakalı yükselen kaygılar hasebiyle yaşanan dijital göçte BiP uygulamasına talebin hızla arttığına dikkat çeken BiP İletişim Teknolojileri ve Dijital Servisler genel Müdürü Burak Akıncı, “Veri kullanım desturu ile alakalı kullanıcılarına dayatma ve ayrımcılık yapmayan uygulamamız BiP operatör ayrım etmeksizin dünyanın 192 ülkesinde kullanılıyor ve dahada çok seçenek ediliyor. Uygulama bu erken Yalnızca Türkiye’de değil Endonezya, Malezya, Ukrayna, Almanya, Hindistan, Pakistan ve Bangladeş’te yoğun biçimde kullanılmaya ayni ritimde devam ediyor. Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ve 2013 yılından bu yana tertemiz teknolojiler kullanılarak güncellenen türk mali uygulamamız BiP’i kullanıcılarımızdan gelen taleplerle devamlı yenilemeye ayni ritimde devam ediyoruz. 2021 seneninde da önceliğimiz kullanıcılarımızın gereksinim ve taleplerine en iyi kullanıcı deneyimi ile cevap verebilmek amaciyla kendimizi geliştirmek olacak. nihayet dönemdeki gelişmelerin de ışığında hedefimiz Türkiye’de olduğu civarindan hayat çapındaki kullanıcı sayımızı arttırmak” diye konuştu.

BiP Türkiye’nin iletişim ve hayat platformu olarak başka iletişim uygulamalarının sunduğu servislerin dahada kalitelisini kullanıcılarına sunarken, rakiplerinde var olmayan Bir hayli değişik özelliğe de sahip. 10 kişiye civarindan HD kalitesinde sesli ve grup görüntülü müzakere ve HD resim paylaşım imkanı uygulamanın evvel göze çarpan değişik özelliği olarak öne çıkıyor. Mesajlaşma esnasında anlık çeviri yaparak 106 değişik dilde hasbihal etmeyi mümkün kılan çeviri servisi ise uygulamanın ayrım oluşturan başka tek özelliği. Afet durumlarında kullanıcıların yakınlarıyla konumlarını ve durumlarını tek tuşla paylaşabilmelerini sağlayan aciliyetli durum Butonu da Türkiye’nin ihtiyacına baz alinarak olarak geliştirilen hususi tek kabiliyet olarak sunuluyor. Kullanım kolaylığı açısından; kişiselleştirilebilen menü, mobil uygulamaların yanı sıra masaüstü pc uygulaması ve web tarayıcıları üzerinden de mesajlaşmanın yanında sesli ve görüntülü müzakere yapabilme imkanı ise BiP’in rakiplerinden farklılaşan nitelikleri arasında yer alıyor.

CEVAP VER