Uzun müddettir sizlerin istediği tek muhtevası bu videoda sizlerle buluşturuyoruz. Bu videomuzda pc hızlandırma yöntemlerine sizlerle birlikte ayrıntılı tek şekilde bakıyoruz. Kullanıcıya hemide performans hemde hız kazandıran bu metotlar ne civarindan başarılı? İşte heyecan edilen bütün detaylar!

Bilgisayar hızlandırma ve FPS artırma yöntemleri!

Yavaşlayan bilgisayarını hızlandırmak isteyenler amaciyla iyi tek video hazırladık. Hızlandırma işlemlerini yapabilmeniz amaciyla İhtiyaç duyulan maddeleri de video içinde listeledik. Maddelere bakacak olursak burada evvel olarak güç ayarlarıyla karşılaşıyoruz. güç ayarları Bir takım vaziyetlerde düşük performans modunda kalabiliyor. Bu vaziyetlerde ayarlar üzerinden güç ayarlarına giriş yaptıktan ardindan çok performans modunu aktifleştirmeniz gerekiyor. Dilerseniz sözü dahada çok uzatmadan sizi video ile baş başa bırakalım. İyi seyirler

Listemizde bulunan 2. maddeye bakacak olursak burada masaüstü silme ile karşılaşıyoruz. Masaüstü üzerinde bulunan gereksiz dosyaları tek klasör oluşturup bu dosyaları o klasöre taşıyabilirsiniz. Bu sayede bilgisayarınız her açıldığında veyahut masüstüne dönme durumlarında gereksiz yüklenmeler yaşanmayacak. dahada hızlı tek deneyimi bu metot ile yaşayabilirsiniz. Listemizin tek başka maddesine baktığımızda ise başlangıç uygulamalarını dönem dışı bırakma metodu ile karşılaşıyoruz.

Bilindiği üzere bilgisayarı açtığınız vakit Bir takım uygulamalar kendisi kendilerini otomatik olarak çalıştırır ve bilgisayarın belleğinden kullanmaya başlar. Otomatik çalışma sonrası Bir takım bilgisayarlarda yavaşlama ve donmalar yaşanabiliyor. Bu yavaşlamanın önüne geçmek fazlasıyla basit. Yapmanız koşul olan tek şey Ctrl+Alt+Del tuşlarına basıp görev yöneticisini açmak oluyor. görev yöneticisini açtıktan ardindan başlangıç bölümüne tıklayıp dahada ardindan otomatik başlayan uygulamaları dönem dışı bırakmayı seçmeniz gerekiyor. Bu uygulamanız sonrası seçtiğiniz uygulamalar otomatik olarak başlamayacaktır. Bu da bilgisayara dahada çok tek hız kazandıracaktır.

SSD ile çok hızlara erişmek mümkün!

Listemizin 4. sırasına baktığımızda ise Nvidia performans ayarları ile karşılaşıyoruz. Nvidia ekran kartı kullanıcılarına hitap eden bu metot ile FPS ve akıcılık tarafında başarıyı elde edebiliyorsunuz. Nvidia denetim masası üzerinden çok performans ayarlamaları ile gözle görülebilir performans artışı yaşayabiliyorsunuz. ayrıntılı uygulama videomuz içinde yer almakta.

Gerçekten hız artırmak amaciyla mühim verileri sizlerle paylaştık ve paylaşmaya ayni ritimde devam ediyoruz. Listenin 5. esnasında video sürücüsü güncelleme yer alıyor. nihayet dönemlerde pc kullanıcıları tarafından atlanan bu metot fazlasıyla önemli. hemide oyun hemde genel kullanımda akıcılık ve hız katan bu güncellemeyi yapmanızda yarar var. Donanımlar arası iletişimi sağlayan sürücüler performans amaciyla olmazsa olmazlardan.

Bir başka hızlandırma metodu de bilgisayarda depolama alanı artırma olarak karşımıza çıkıyor. Aslında bakıldığı vakit bu metot oldukça basit. Yapmanız koşul olan tek şey burada gereksiz dosyaları kaldırmak olacak. pc hızlandırma amaciyla mühim var olan bu ayrinti depolama tarafında kullanıcıya avantaj sağlayacaktır.

Listenin nihayetinde tek donanım takviyesi yer alıyor. Bu donanıma yakından baktığımızda SSD ile karşılaşıyoruz. çoklukla uygulamalara ve işletim sistemine akıcılık katan bu donanım nihayet vakitlerde her biri tarafından seçenek ediliyor.

Siz bilgisayarınızı hızlandırmak amaciyla hangi yolları uyguluyorsunuz?

bilgisayar ayarlarıbilgisayar hızlandırmaBilgisayar hızlandırma yöntemlerifps artırmaoyun kasma gidermePc hızlandırma

CEVAP VER