Bu sene en çok konuşulan oyunlardan biri var olan Mount & Blade II: Bannerlord çıkış yaptığından bu yana optimizasyon sorunlarıyla eleştiriliyor. Daha acele erişimde olmasına karşın oyuncular tarafından yoğun olarak tenkitlen Bannerlord bu mevzunun önüne DLSS desteği ile geçecek.

Bannerlord DLSS desteği kazanıyor

Nvidia’nın RTX serisi ekran kartlarına hususi olarak geliştirilen tek algoritma var olan DLSS, desteklediği oyunlarda azımsanamayacak performans artışı sunuyor. Arkaplanda grafiklerin çözünürlüğünü düşürüp bunu size hissettirmeyen derin öğrenme algoritması parasız performans artışı sağlıyor. Daha DLSS destekli oyunlar çok olmasa da bu teknolojinin, yazılımın donanımın önüne geçtiği noktalardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Performans konusundaki şikayetlerin boyutundan bahsetmiştik, DLSS teknolojisinin sağladığı performans artışı bu şikayetlerin hatri sayilir büyüklükte oranda önüne geçebilir. Yayınlanan benchmark testi sonuçlarına bakacak olursak DLSS ile RTX 2060’ın dahi 4K çözünürlükte ve maksimum ayarlarda 60FPS’i yakalayabildiğini görüyoruz. 23FPS artış yaşanması Bir hayli oyuncuyu tertemiz ekran kartı almaktan kurtaracak tek değer.

bannerlord dlss

Grafikte koyu yeşil rengindenki çizgiler DLSS kapalı, açık yeşil renktekiler ise DLSS açık FPS neticenini gösteriyor. Test sisteminde i9-9900k işlemci, 32GB RAM ve Windows 10 64 bit işletim sisteminin bulunduğunu ekleyelim.

Bannerlord DLSS desteği bu ay içinde yayımlanacak. Sizce bu teknoloji, ekran kartı pazarında Nvidia’yı öne çıkarabilir mi?

Bannerlordbannerlord dlss desteğidlss 2.0dlss destekli oyunlarmount and blademount and blade bannerlord düşük fpsnvidia dlssrtx 2060 bannerlord

CEVAP VER