Kısa süre evvel sürpriz tek etkinlikle Apple M1 işlemcisi ile tasarlanan tertemiz Mac cihazlarla tanıştık. Yapılan sentetik testler bu işlemci amaciyla iyi sinyaller verse de firma M1 ile Yalnızca giriş yaptığını düşünüyor. Marka dahada kuvvetli tek işlemci amaciyla çalışmalara başladı. Apple 32 çekirdekli işlemci amaciyla kolları sıvadı.

Daha kuvvetli Mac yeni sezon modelleri amaciyla Apple 32 çekirdekli işlemci Tasarıları yapıyor 

Teknoloji devi Apple, kendisinin ürettiği işlemcilerle piyasaya sürdüğü Mac modellerinin Yalnızca tek başlangıç olduğunu gösteriyor. Şirket üst segment bilgisayarları amaciyla çalışmalara da başladı. Markanın evvel olarak geliştirmek istediği nokta ise çekirdek sayısı oldu.

Apple 32 çekirdekli işlemci üzerinde çalışıyor. M1 işlemcisi sonrasında 32 çekirdekli tek işlemciyi göreceğimiz tarih ise evvel bilgilere göre 2022 senesi olacak. Bu işlemcinin ise Macbook Pro modellerinde kullanılması planlanıyor. dahada yakın tarihte ise şirketin; 8, 12 ve 20 çekirdekli işlemcilerle karşımıza çıkabilir. Bu çok çekirdek sayılarına sahip Mac yeni sezon modelleri amaciyla ön görülen tarih 2021 yılının nihayet çeyreği oldu.

Apple M1 işlemcisi

İşlemcinin yanı sıra marka, grafik performansını da geliştirmek istiyor. Apple şu anda 16 ve 32 çekirdekli grafik birimleri üzerinde çalışıyor. Hem de firmanın 128 çekirdekli GPU planlarının olduğunu da belirtelim.

Bu gelişme planlarının yanı sıra şirketin ne vakit tertemiz Mac modeli tanıtacağı da heyecan konusuydu. Bu bağlamda evvel veriler 2021 yılının bahar aylarını işaret ediyor.

Apple 32 çekirdekli işlemciapple işlemciapple m1 işlemcisiM1 işlemcisi

CEVAP VER