Apple’ın tertemiz iPhone modelleri ile alakalı çalışmaları ile alakalı dikkat çeken söylemler alana çıkmaya ayni ritimde devam ediyor. iPhone 12 özellikleri ile alakalı gelen söylemler tek yana, 2021 seneninde duyurulacak iPhone 13 özellikleri ile alakalı dikkat çeken detaylar da alana çıkıyor. Bunlardan tek yenisi de iPhone 13 ekran teknolojisi ile alakalı oldu.

Apple, iPhone 13 ekran teknolojisinde mühim tek adım atacak

Üretim zincirinden alındığı söylenen tertemiz bilgilere göre Apple, 2021 seneninde OLED ekranları LTPO teknolojisi ile kullanmayı planlıyor. Böylelikle Apple’ın, iPhone 13 ile birlikte uzunca müddettir beklenen nitelikleri sunabileceği ifade ediliyor. Bu özellikler arasında always on ekran ayrıntısı öne çıkmaya başlamış durumda.

iPhone 13 ekran

Söz konusu bu LTPO geliştirmesi, ekranın dahada az enerji harcamasını sağlıyor. Şimdiye civarindan açıklama ettiği kadarı ile LTPO, OLED ekranların ferdi piksel aydınlatma sisteminde yapılacak tek iyileştirme olarak kendini göstermiş oluyor. dahada uzunca süre giden bataryalar da tertemiz iPhone 13 ekran teknolojisi ile kendini gösterecek potansiyeli sunuyor.

Daha evvel iPhone 12 nitelikleri arasında yer alması beklenen ProMotion ekran amaciyla de LTPO geliştirmesi gerektiği ifade ediliyordu. Nitekim iPhone 12 modellerinde ProMotion ekran özelliği bulunmayacak benzeri görünüyor. tertemiz gelen veriler ışığında ekran yenileme hızını 1Hz seviyesine civarindan düşürebilecek var olan ProMotion özelliği, iPhone 13 ile 2021 seneninde gündemde olabilir.

4 kameralı iPhone modeli çalışmaları sızdırıldı!

dört kameralı iPhone modeli çalışmaları sızdırıldı!

Apple’ın dört kameralı iPhone çalışmaları sızdırıldı. İşte iPhone 13 olarak isimlendirilen iPhone modeli ile alakalı tertemiz detaylar!

Son olarak anımsatmak gerekirse tek vakit evvel de Apple’ın, 2021 yılındaki iPhone yeni sezon modelleri amaciyla dört sensörlü tek art kamera üzerinde çalıştığı ifade ediliyordu. tertemiz gelen bilgilerle birlikte, Daha dahada acele olmasına karşın iPhone 13 hakkında mühim detaylar gündemde yer etmeye başlamış oldu.

AppleiPhone 13iPhone 13 özellikleriiPhone 13 ekran

CEVAP VER