Oppo giriş seviyesi ve ortada segmente seslenen telefonlarını art arkaya tanıtmaya ayni ritimde devam ediyor. dahada ani çok hafta evvel ‘A’ serisine aza ek eden Oppo şimdi de A55 modeliyle karşımıza çıkıyor. Telefon ortada segmente seslendiği düşüldüğünde nitelikleri de bunun için ahenk gösteren düşecek şekilde geliyor.

Oppo A55 nitelikleri ve fiyatı

Tasarımıyla ayırıcı tek özelliği var olmayan A55, 6.5 ‘ boyutlarında HD Plus çözünürlük ve 60 Hz ekran yenileme hızı sunan tek ekrana sahip. Ekran beden oranı yüzde 88.7 olan telefon kendisinin segmenti içinde iyi tek konumda bulunuyor.

Bu ekran aynı zamanda 480 nit parlaklık sunuyor. 8 Megapiksellik tek ön kamerası bulunan cihazın, parmak izi okuyucusu telefonun yanındaki tek tuşa yerleştirilmiş. Bir hayli kişinin parmak izi okuyucusunu aradığı şu günlerde Oppo’nun A55 modeli segmentinde dikkat çekiyor.

Oppo A55-00

Telefonun art kamerasında ise 13 Megapiksellik anne kamera, iki piksel makro kamera ve 2 Megapiksellik toplamda üç kamera bizleri karşılıyor. Telefona güç verecek işlemci tarafında ise bizleri şaşırtmayacak şekilde MediaTek Dimensity 700 yer alıyor. 6 GB RAM ve bunun yanında 128 GB depolama alanı sunan telefonda microSD kart desteği bulunuyor ve Hafızası dilendiği benzeri artırılabiliyor.

 Oppo A55-00

Oppo’nun tertemiz telefonunda 5.000 mAh benzeri çok tek batarya bulunuyor ve telefonun şarj kapasitesi 10W oluyor. 5G özellikli ortada segment var olan telefon Çin’de 245 dolarlık ücret etiketiyle raflardaki yerini alıyor.

Oppo A55Oppo A55 özellikleriOppo A55 fiyatıOppo A55 tasarımı

CEVAP VER