CES 2021’de en kuvvetli oyun işlemcisini i9-11900K‘yı tanıtan Intel, bu işlemcinin tekli çekirdekte Ryzen 9 5900X‘den dahada önde olduğunu belirtti. LGA 1200 soketinin nihayet üyesi var olan Comet Lake masaüstü işlemci ailesi, aynı zamanda 14 nm litografiye sahip nihayet işlemciler olacak. Mart sonunda tanıtılması beklenen 11. kuşak Intel Rocket Lake-S işlemcilerin fiyatları da sızdırıldı.

Henüz resmi olmayan işlemcilerin fiyatları, ülkeye ve perakendeciye göre farklık gösterebilir.

11. kuşak Intel Rocket Lake-S işlemcilerin ücretleri alana çıktı

2020 seneninde başlayan korona virüs salgını, imalatı menfi manada oldukça etkiledi. Bir hayli fabrika üretim yapamaz vaziyete gelirken, bu durum Bir takım sektörlerde fiyatlara yansıdı. AMD Ryzen 5000 serisi işlemcilerde yaşanan ücret artışı, Intel işlemcileri bekleyenlerin gözünü belli tek süre korkuttu diyebiliriz. ama ortaya çıkan fiyatlar, korkulacak tek durum olmadığının habercisi olabilir.

Twitter’da sızıntıları ile Bilinen @harukaze5719 tarafından alana çıkarılan 11. kuşak Intel işlemcilerin fiyatları, satıcıya ve ülkeye göre farklık gösterse de 10. kuşak işlemcilere mukayese et çok artmayacağa benziyor. Hem de Bir takım satıcılara göre tertemiz işlemciler, eski işlemcilerden küçük farkla da olsa dahada ucuza satılabilir. Görünüşe göre i5-11400F, ülkemizde de 1.300 TL‘ye civarindan düşen ve nihayet vakitlerde bolca seçenek edilen i5-10400F‘i aratmayacağa benziyor. B560 anakartlarda hafıza hızının artırılabileceğine değin söylemler da doğru çıkarsa, i5-11400F Bir hayli kullanıcı tarafından orta segmentte seçenek edilecektir.

Kur değerleri artmadığı taktirde tertemiz işlemcilerin fiyatları, 10. kuşak Intel işlemcilere hayli yakın olacağa benziyor. ama bu fiyatlar resmi olmadığı için, değişme ihtimali de mevcut. Mart ayının nihayetinde tanıtılması beklenen Rocket Lake-S işlemciler, tanıtımın derhal peşinden kısa tek vakit sonra satışa sunulacak.

11. kuşak Intel Core işlemciler11. kuşak Intel işlemci fiyatlarıintelIntel Rocket LakeIntel Rocket Lake işlemci fiyatları

CEVAP VER